3. Meetup od Green Fox Academy

Ženy, ohrožený druh v IT
 24. dubna 2019, 19:00-21:00

Green Fox Academy, 6. patro, Václavské náměstí 11, 110 00

Vstup na akci je zdarma, ale je nutná registrace
Registrovat

Proč v IT pracuje tak málo žen, přestože první programátorkou byla žena? Proč by neměly být odrazovány typickými stereoptypy o tomto sektoru? Jaká je budoucnost pracovního trhu? Jak je možné se do IT rekvalifikovat? A jak složité je najít si práci v tomto oboru v současné době? Na toto všechno se dozvíte odpovědi na našem již 3. Meetupu ve středu 24. dubna 2019.

Program

Během meetupu se nejdříve dozvíte o hostorii a vývoji budoucnosti pracovního trhu. Následovat bude prezentace od náborových specialistů, kteří vám přiblíží, proč je tak důležité, aby do IT přešlo více žen, jak těžké je najít si v oboru práci a jaké platy jsou v jednotlivých specializacích a nakonec jaké jsou charakteristiky ideální kandidátky.

To ovšem není všechno. Můžete se těšit i na realné příběhy žen, které v IT úspěšně pracují a mnohem více.

Témata a hosté:

Valeriia
Pshenychna
Programátorka

Valeriia je bývalá programátorka. Do Čech se přestěhovala před 5 lety z Ukrajiny, kde se narodila a studovala IT. V Praze ale v zaměstnaní dlouho nezůstala a za rok už spoluzakládala travel-startup Daytrip, který momentálně úspěšně funguje v 60 zemích. Valeriia se přesunula z pozice programátorky do manažerky IT týmu a v současnosti má zodpovědnost i za celkový růst firmy. Sdělí vám, jaké to je říkat klukům, co mají dělat a jak se dostat k tomu, aby to skutečně udělali.
Lucie
Rothman
Zakladatelka IT firmy a IT konzultantka

Lucie focuses on ERP systems and SAP and its applications. She established IT company in 2015. Recently, she has devoted her time to creating new job positions and educating people who suffer from autism. Her motivation is her son, diagnosed with Asperger syndrome.
Andrea
Bohačíková
CEO & Founder of M.arter

Andrea Bohačíková vystudovala mezinárodní vztahy a evropská studia. Pracuje v oblasti mezinárodního komoditního obchodu a to externě na pozici Business Manager. Stará se o obchodní portfolio, business development a strategické směřování firmy. V roce 2018 se začala více zajímat o tzv. startupy s dopadem, až jeden takový založila. Je zakladatelkou a CEO startupu M.arter vzdělávací a networkingové platformy pro ženy na rodičovské dovolené, která prostřednictvím workshopů a online programů pomáhá ženám na či po rodičovské dovolené s návratem na pracovní trh (nová nebo stávající pozice) či se začátky nebo řízením vlastního podnikání. Motivací jí byla kamarádka, první máma ve svém kolektivu a pohonem skutečnost negativních dopadů v ČR, s kterými se rozhodla něco dělat.
Markéta
Mikelová
Test Consultant

Markéta po dokončení marketingových studií dala přednost světu fitness a začala pracovat jako osobní trenérka. Po roce ji však práce přestala naplňovat. Odstěhovala se do Prahy a brigádně začala pracovat jako IT testerka. Vypracovala se na projektovou manažerku, vedla testingové oddělení, přednášela na vysokých školách a vyzkoušela si i řízení celé IT společnosti. Jejím cílem je nadále se rozvíjet, získávat nové zkušenosti, potkávat zajímavé lidi a motivovat je, aby se nebáli vstupu do IT.
Jana
Olšanská
Green Fox Academy graduate

Jana úspěšně absolvovala kurz v Green Fox Academy v srpnu 2019 a od září je součástí frontendového týmu ve firmě Artinii. Podělí se s vámi o svůj pohled na práci v IT oboru a zkušenosti z našeho kurzu.
Barbora
Wachtlová
COO v Green Fox Academy

Before working at Geen Fox Academy, Bára studied business and founded her own educational organization for children. Today, she represents the Czech branch of Green Fox Academy. She will tell you more about the future of the labor market.
Esy
Crux
Mentor at Green Fox Academy

Esy started to code at the age of five when he couldn't even read. Besides coding, he likes photography and video making. He joined Green Fox in May 2019 and specializes on languages such as C# and Python. Don't hesitate to ask him anything about the content of our courses.
Lucia
Hrachová
Green Fox Academy graduate

Lucia vystudovala scénáristiku na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě ale i jí nakonec cesta dovedla do Green Fox Academy, kde absolvovala kurz na junior programátora. Momentálně je členkou frontendového týmu ve firmě Artinii. Během workshopu vám bude k dispozici jako mentorka.


Účast na Meetupu je ZDARMA, ovšem je nutné se předem registrovat pomocí formuláře níže.
Počet míst je omezený.

 REGISTRACE - MEETUP

Next event will be on...

The event is full so pls register later for the upcoming event a couple of days later.