3. Meetup od Green Fox Academy

Ženy, ohrožený druh v IT
 24. dubna 2019, 19:00-21:00

Green Fox Academy, 6. patro, Václavské náměstí 11, 110 00

Vstup na akci je zdarma, ale je nutná registrace
Registrovat

Proč v IT pracuje tak málo žen, přestože první programátorkou byla žena? Proč by neměly být odrazovány typickými stereoptypy o tomto sektoru? Jaká je budoucnost pracovního trhu? Jak je možné se do IT rekvalifikovat? A jak složité je najít si práci v tomto oboru v současné době? Na toto všechno se dozvíte odpovědi na našem již 3. Meetupu ve středu 24. dubna 2019.

Program

Během meetupu se nejdříve dozvíte o hostorii a vývoji budoucnosti pracovního trhu. Následovat bude prezentace od náborových specialistů, kteří vám přiblíží, proč je tak důležité, aby do IT přešlo více žen, jak těžké je najít si v oboru práci a jaké platy jsou v jednotlivých specializacích a nakonec jaké jsou charakteristiky ideální kandidátky.

To ovšem není všechno. Můžete se těšit i na realné příběhy žen, které v IT úspěšně pracují a mnohem více.

Témata a hosté:

Jana
Moudrá
CEO a spoluzakladatelka firmy Juicymo

Jana je spoluzakladatelkou a ředitelkou firmy Juicymo, kde tvoří „šťavnaté” aplikace pro mobily a pro web, a zároveň vášnivou programátorkou pyšnící se oceněním Google Developer Expert. Jana se s námi podělí o svůj příběh - From designer to a full-heart developer and beyond.
Barbora
Wachtlová
COO v Green Fox Academy

Bára studovala business a založila i svou vlastní vzdělávací organizaci pro děti. Dnes stojí v čele české pobočky Green Fox Academy a řekne vám více o historii žen v IT.
Dominika
Valovičová
HR Business Partner ve společnosti Rohlik.cz

Dominika je zkušená HR specialistka a každý den se potýká s výzvou, kde sehnat ty nejlepší talenty pro Rohlik.cz. Nejvíce se zabývá náborem programátorů do oddělení informačních technologií. Nedostatek programátorů a jejich vysoké nároky považuje za hlavní úskalí jejího oboru. Dozvíte se od ní, jaká je situace dnešního pracovního trhu, jak je dnes složité najít programátorky a jak to ve firmě řeší.
Viola
Kudor
Application Support Engineer at DXC Technologies

Viola je celý svůj život počítačový nadšenec, experimentuje s komponentami a vytváří své vlastní „tvory” . Její vášeň spočívá v řešení problémů hravým přístupem a přirozenou zvědavostí. Ve své pozici Application Support Specialist a Security Admin v DXC Technologies je si bolestivě vědomá své role ženy v IT a bude s vámi sdílet své zkušenosti jako „IT girl”.
Pavlína
Nováková
Junior Data Analyst ve firmě Datamole

V roce 2017 jsem absolvovala Digitální akademii datové analýzy s Czechitas. Uz rok pracuju ve firmě Datamole zaměřené na aplikaci umělé inteligence a datové analýzy v průmyslu jako datová analytička. Podělím se s vámi o zkušenosti s hledaním práce a s přechodem do IT.


Účast na Meetupu je ZDARMA, ovšem je nutné se předem registrovat pomocí formuláře níže.
Počet míst je omezený.

 REGISTRACE - MEETUP

Next event will be on...

The event is full so pls register later for the upcoming event a couple of days later.

Kde nás najdete?