2. Meetup od Green Fox Academy

NEDOSTATEK ŽEN V IT
 23. října, 2018, 19:00-21:00

Green Fox Academy, 6. patro, Václavské náměstí 11, 110 00

Vstup na akci je zdarma, ale je nutná registrace
RegistROVAT

Proč v IT pracuje tak málo žen, přestože první programátorkou byla žena? Proč by neměly být odrazovány typickými stereoptypy o tomto sektoru? Jaká je budoucnost pracovního trhu? Jak je možné se do IT rekvalifikovat? A jak složité je najít si práci v tomto oboru v současné době? Na toto všechno se dozvíte odpovědi na našem již 2. Meetupu v úterý 23. října 2018.

Informační večírek:

Proč právě téma nedostatku žen v IT?

V České republice pracuje v porovnání s ostatními evropskými zeměmi žen v IT skoro nejméně, přitom před 20 lety byl každý 3. ,,ajťák'' u nás žena. Dnes je poměr mužů a žen v IT oboru 10 : 1. Dokonce mezi programátory najdeme jen 3 % žen.

My chceme tuto statistiku společně s Czechitas napravit.

Program

Během meetupu se nejdříve dozvíte o vývoji budoucnosti pracovního trhu. Následovat bude prezentace od náborových specialistů, kteří vám přiblíží, proč je tak důležité, aby do IT přešlo více žen, jak těžké je najít si v oboru práci a jaké platy jsou v jednotlivých specializacích a nakonec jaké jsou charakteristiky ideální kandidátky.

To ovšem není všechno. Můžete se těšit i na realné příběhy žen, které v IT úspěšně pracují a mnohem více.

Témata a hosté:

Dita
Přikrylová
Zakladatelka a CEO Czechitas
Dita "učí ostatní holky programovat". Je zakladatelkou a hlavní tvář hnutí Czechitas, které se snaží slečnám a dámám v Česku ukázat, že IT není svět jen pro chlapy. Bariéry a stereotypy láme prostřednictvím kurzů, kde se (hlavně) ženy učí základům programování, tvorby webu, datové analýzy nebo vývoje mobilních aplikací. Dita se také pravidelně umisťuje v českém žebříčku magazínu Forbes 30 pod 30.
Jana
Moudrá
CEO v Juicymo, Google Developer Expertka
Jana je spoluzakladatelkou a ředitelkou firmy Juicymo, kde tvoří „šťavnaté” aplikace pro mobily a pro web, a zároveň vášnivou programátorkou pyšnící se oceněním Google Developer Expert. Jana se s námi podělí o svůj příběh - From designer to a full-heart developer and beyond
Zuzana
Maděrová
Ředitelka expanze a business developmentu v Enehano Solutions
Svět startupů, IT a technologií obecně zůstává stále mužskou doménou. To je velká škoda, protože nejrychleji rostoucí trh si zaslouží ty nejšikovnější lidi a kolem poloviny šikovných lidí tvoří právě ženy. Zuzana je velkou nadšenkyní startupů a přiblíží vám důležitost žen v technologických firmách.
František
Procházka
Technický ředitel Bistro Agency
František svůj první web postavil v osmé třídě a natolik ho to okouzlilo, že v oboru zůstal dodnes. Dlouhodobě se snaží propojovat technický a kreativní svět, právě proto už přes 7 let pracuje v kreativní agentuře a podělí se o své zkušenosti z tohoto prostředí. Jaký je současný stav pracovního trhu? Jak je těžké dnes najít programátora či programátorku? Jaké kvality hledají u ideálního kandidáta?
Nora
Kořánová
Juniorní vývojářka webových aplikací ve firmě CZ.NIC, z.s.p.o.
Nora se teprve nedávno pustila do kariéry v IT. Vystudovala němčinu a literaturu, ale při studiu experimentální lingvistiky v Německu se seznámila s Pythonem, příkazovou řádkou a zaujal ji obor zpracovávání přirozeného jazyka. Během psaní diplomky nastoupila do CZ.NICu, kde se trochu víc ponořila do světa a tajů IT a poslední dobou se věnuje vývoji webových aplikací. Podělí se s vámi o svůj příběh, o to jaké potkala po cestě překážky, co a kdo jí je pomohl překonat a proč si myslí, že IT může oslovit skoro každého.
Iryna
Pavlienova
Software Test Engineer v Barclays
Iryna původně vystudovala chemii, rozhodla se však rekvalifikovat do IT. Dozvíte se, jak a proč se rozhodla svou kariéru změnit.

Těšit se můžete i na občerstvení se sklenkou dobrého sektu.

Budeme se na Vás těšit. : )

Účast na Meetupu je ZDARMA, ovšem je nutné se předem registrovat pomocí formuláře níže. Počet míst je omezený.

 REGISTRACE - MEETUP

Registrace byly ukončeny, neboť počet míst byl zaplněn.

Next event will be on...

The event is full so pls register later for the upcoming event a couple of days later.

Köszönjük, a regisztrációt rögzítettük.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Kde nás najdete?