Publikováno:
19. září 2019

60 % absolventů mělo jisté místo již před koncem kurzu

Na chvíli, kdy studenti složí závěrečný test, netrpělivě čekali i jejich noví zaměstnavatelé. 60 procent vyškolených junior programátorů z třídy Ferrilata mělo jisté místo v IT ještě před dokončením kurzu. „Nyní probíhají další intenzivní jednání a očekáváme, že do měsíce najdou uplatnění i ostatní,“ říká k úspěchu Barbora Wachtlová z Green Fox Academy.

Zoufalá situace na trhu práce, kde jen v České republice chybí 30 tisíc IT specialistů, přičemž v EU už se hovoří o milionu, dostala do úzkých mnohé firmy. Přitom nejde o žádná neznámá jména. S problematickým náborem „ajťáků“ bojují všichni. Na programátory se téměř stojí fronta. To se ukázalo také na Tech Talent Speed Date, kde se společnosti mohly se studenty kurzu setkat osobně a pohovořit si s nimi.

Na akce, které se konaly v srpnu a na začátku září, se přihlásila padesátka firem. Byli mezi nimi banky, média, lídři v technologiích ale také rychle rostoucí start-upy. Všichni jejich zástupci stáli o to, získat do svých týmů talentované lidi, kteří se rozhodli změnit kariéru a být junior programátory. „Výsledek byl nad naše očekávání. 60 procent studentů, kteří si zvolili kurz s umístěním, mělo jistou práci již před závěrečnou zkouškou,“ poznamenává Barbora Wachtlová, provozní ředitelka Green Fox Academy.

Firmy jsou otevřené a dávají šanci nováčkům

Potvrdil se tak fakt, o kterém se v posledních měsících hodně mluví a píše. Firmy přestávají lpět na dlouhých soupisech dovedností, jež vyžadují od uchazečů na volná pracovní místa. „S ohledem na chybějící odborníky na trhu práce mnoho zaměstnavatelů pochopilo, že nejefektivnější cestou je vlastní výchova,“ potvrzuje Barbora Wachtlová a doplňuje: „Díky tomuto přístupu jsou pro ně cenní i junioři. V případě našich studentů mají jistotu, že jejich noví programátoři budou mít dostatečné znalosti, aby se stali platnými členy jejich IT oddělení a mohli dále rozvíjet svůj potenciál.“  

green fox academy studentky
Studentky Green Fox Academy, které nyní pracují jako juniorní programátorky v Artinii

Jeden za všechny a všech sedm do firmy

Jestli v první třídě dominoval online supermarket Rohlík.cz, který zaměstnal celkem pět studentů, tak v té druhé byla ještě o něco hladovější na talenty společnost Artinii. Ta jich vzala hned sedm. Až takový nedostatek lidí je na trhu práce v IT. Ovšem jsou i další netrpěliví zájemci, kteří si v tomto okamžiku vybírají a vyjednávají o podpisech smluv. Absolventi kurzu se tak nemusí bát nejistoty, zda se uplatní a čekat dlouhých několik měsíců. Ti z třídy Ferrilata, co si zvolili umístění, již jsou v nových působištích, nebo tam zakrátko zamíří. 

green fox academy třída programátorů
Absolventi kurzu Junior programátor z jarní třídy "Ferrilata"

Místa pro všechny

Jestli je už nyní něco jasné, tak to, že model, se kterým Green Fox Academy před čtyřmi lety dobyla Maďarsko, uspěje i u nás. V obou zemích doposud vyškolila 700 lidí a úspěšně z nich našlo práci v novém oboru 94 %.

Je tedy jen na vás, zda najdete odvahu ke změně kariéry. Dveře do IT jsou otevřené a nemusíte se o uplatnění bát. Green Fox Academy nově nabízí 100% garanci umístění a seznam jejích partnerských firem se neustále rozšiřuje. Po roce tvrdé práce managementu, mentorů a motivovaných studentů už si získala renomé a díky tomu vás až k tomu pomyslnému vstupu dovede. Je tedy jen na vás, kdy ten první krok uděláte. Neváhejte! Zaměstnavatelé vás už vyhlíží…


Zelená pro všechny s motivací.

 Eventree
AutTalk
Ceskomoravská
CitySpy
D&O consulting
Feel Good Company
IN-SPIRO
Informuji
Kiwi
Kudyznudy
M.arter
Nestle
Prague Monitor
Prague TV
ReactiveExp
StartupJobs
jooble
ČMAPM