Publikováno:
26. ledna 2021

7 věcí, které se nám v roce 2020 opravdu povedly

Uplynulý rok 2020 byl zcela jiný, než mnozí očekávali. V paměti všech bude navždy spojen s koronavirem, rouškami a nejrůznějšími zákazy, včetně toho omezujícího vycházení. Ovšem jeho synonymy ve vzpomínkách budou také solidarita a příležitost. Právě touto cestou jsme se v Green Fox Academy vydali. Spustili jsme #StayAtHome Coding Camp či online kurzy. Povedlo se nám toho ale mnohem víc. Zde jsou ty nej věci, na které jsme patřičně hrdí!

1. Peníze na rozvoj

Cílem naší práce je od počátku změnit trh práce. Snažíme se pomoci s rekvalifikací lidem, kteří mají potíže s uplatněním či chtějí změnit profesi. Díky financím, které jsme obdrželi od společnosti Impact Ventures, toho dokážeme nyní mnohem více. Získali jsme totiž pro náš rozvoj jednu největších specializovaných dopadových investic v regionu.

2. Třítýdenní kurz zdarma

Koronavirus uvěznil lidi doma. Pokles příjmu a obava o ztrátu zaměstnání se tak stala denní realitou mnohých Čechů. V GFA jsme se snažili pomoci a nabídnout lidem možnost se během „nuceného“ volna vzdělávat. Spustili jsme proto třítýdenní bezplatný kurz #MyFirstApp Coding Camp (dříve #StayAtHome Coding Camp), a to jak v Česku, tak také v Maďarsku. Zájemci se v něm mohli naučit základy programování. Celkem se do něj přihlásilo přes 10 tisíc lidí. Kurz stále probíhá, vyzkoušíte ho?

3. Platba školného až po nástupu do práce

Vyšli jsme vstříc studentům, kteří se dostali do složitější finanční situace, a nabídli jsme jim možnost úhrady školného zpětně. Jsme první bootcamp, který tak představil postfinancování kurzu založené na příjmech. Absolventi, již si zvolí tento druh úhrady, začnou školné splácet v měsíčních splátkách až po nástupu do zaměstnání.  

4. Spolupráce s IBS

V úzké spolupráci s IBS International Business College jsme otevřeli v Maďarsku roční studijní program zaměřený na analýzu IT a obchodních dat. Jde o první program v regionu, který kombinuje to nejlepší z univerzitního a bootcampového vzdělávání. Jeho absolventi se pak mohou pyšnit britským magisterským titulem.

5. 1000+ studentů

V roce 2020 také padla magická hranice 1000 studentů v našich rekvalifikačních kurzech. Přes tisíc lidí nám dalo důvěru. Rozhodlo se změnit kariéru a s naší pomocí přejít do IT! Děkujeme!

studenti programování ve třídě

6. GFA už i na Slovensku

Po Maďarsku a Česku jsme od září také na Slovensku. Tam jsme 23.9. ve spolupráci se společností Accenture a iniciativou Grow with Google spustili třítýdenní bezplatný kurz s názvem Green Fox Coding Camp. Součástí kurzu byly také dva workshopy #IamRemarkable a New Generation of Founders.

7. Video k 5. narozeninám

Skoro se tomu nechce věřit, ale ano! V loňském roce jsme oslavili první kulaté narozeniny. Uplynul už pět let od chvíle, kdy jsme prvně otevřeli dveře do našich učeben. Od té doby stále usilovně pracujeme na tom, abychom pomohli motivovaným a talentovaným lidem nastartovat jejich kariéru v IT. Tohle jubileum si zasloužilo oslavu a zajímavé okamžiky z ní můžete vidět na následujícím videu. A už teď se těšíme, co přinese další pětiletka.

Přejeme vám mnoho úspěchů v roce 2021, a to nejen těch pracovních!

Staň se i ty programátorem/kou!

Poznej naše kurzy programování:

Číst dále

 Eventree
AutTalk
Ceskomoravská
CitySpy
D&O consulting
Feel Good Company
IN-SPIRO
Informuji
Kiwi
Kudyznudy
M.arter
Nestle
Prague Monitor
Prague TV
ReactiveExp
StartupJobs
jooble
ČMAPM