Publikováno:
2. prosince 2019

Dámská jízda ajťaček aneb první Ladies' Coding Night v Česku je tu!

Prvním programátorem byla žena. Teď jsou jich mezi kodéry pouhopouhá tři procenta. Změňme to společně, dámy! Začít můžeme už 11. prosince v 18:45. Ten večer si můžete poslechnout inspirativní ženy z české i mezinárodní IT sféry a také si na vlastní prsty a klávesnici vyzkoušet, co programování vlastně obnáší. Zapomeňte na ostych a odhoďte předsudky. K dispozici vám budou na akci mentorky, které vám pomohou přijít na to, že kódování není žádná věda a může být i zábavné.

Před dvaceti lety byla mezi IT odborníky třetina žen. Dnes jich je jen desetina a najít dámu mezi programátory je skoro stejně výjimečné jako spatřit bájného jednorožce. Přitom právě tento obor má ženám co nabídnout. Firmy se předhání s výší platu, štědrostí benefitů (včetně volné pracovní doby, home office či zkrácených úvazků) a poptávka po lidech je obrovská. Aby také ne, když na trhu práce chybí 30 tisíc ajťáků. 

Pokud jsme vás alespoň trochu navnadili, pak byste si rozhodně neměly nechat ujít výjimečnou akci Ladies´ Coding Night. Tento večírek se ponese v duchu ženy ženám. Pozvání na něj přijaly i špičky v oboru. Hlavní hvězdou bude ukrajinská rodačka a programátorka Valerija Pšenyčna, která se do Česka přestěhovala před pěti lety a spoluzakládala zde úspěšný cestovní start-up. Ten dnes působí v 60 zemích světa. Valerija je příkladem ženy, která říká mužům, co mají dělat. A také vám prozradí, jak je přimět k tomu, aby to skutečně udělali.

Valerija Pšenyčna Green fox academy
Valerija Pšenyčna

Na setkání dorazí i Lucie Rothman, která před čtyřmi roky založila vlastní IT firmu a působí rovněž jako SAP consultant. Ovšem právě tato dáma vám bude vyprávět silný příběh o tom, jak jí její syn s Aspergerovým syndromem změnil pohled na svět. Právě on byl důvodem, proč se Lucie v posledním roce začala věnovat vzdělávání osob s poruchou autistického spektra a pečujících rodičů v oblasti IT. 

Další žena vám zase popíše, jaké to je změnit obor a v novém začínat od nuly. Markéta Mikelová dala sbohem marketingu i fitness a vrhala se na testing. Od brigádnice se vypracovala na projektovou manažerku, a dokonce vedla i IT firmu. O rekvalifikaci do nového oboru bude vyprávět i Jana Olšanská, která je absolventkou kurzu Junior programátor a nyní pracuje jako frontend developer. 

Dále na akci potkáte také provozní ředitelku společnosti Green Fox Academy Barboru Wachtlovou, která vám řekne něco o vývoji pracovního trhu. Chybět nebude ani mužský element. Ale bude jen jeden v podobě mentora Esyho Cruxe, který uměl programovat dřív než číst. Ten vám ochotně odpoví na všechny vaše otázky ke kódování. 

green fox academy ladies coding night

Ovšem event ani zdaleka nebude jen o povídání, dobrém pití a občerstvení. Budete si zde moci vyzkoušet i to, zda máte pro programování vlohy a zda vás chytne. Nebojte, nemusíte mít žádné předchozí zkušenosti. Přítomné mentorky a mentoři vám se vším pomohou a poradí. Začnete-li uvažovat o změně kariéry, můžete se na akci zeptat i dam, které si jí již prošly. Budou zde totiž kromě Jany i další absolventky rekvalifikačního kurzu, které se staly junior programátorkami a našly uplatnění v novém oboru.   

Tak neváhejte a přijďte! Vstup je zdarma. Stačí se jen registrovat zde a přinést si s sebou vlastní notebook.

Na koho se můžete na Ladies' Coding Night těšit:

Valerija Pšenyčna (Valeriia Pschenychna), programátorka a spoluzakladatelka start-upu Daytrip

Lucie Rothman, IT konzultantka a zakladatelka D&O Consulting

Markéta Mikelová, Test Consultant 

Jana Olšanská, absolventka kurzu Junior programátor, Frontend developerka

Barbora Wachtlová, provozní ředitelka Green Fox Academy

Esy Crux, mentor Green Fox Academy


KDY: 11. prosince 2019 od 18:45

KDE: Václavské náměstí 837/11, Praha 1


Zelená pro všechny s motivací.

 Eventree
AutTalk
Ceskomoravská
CitySpy
D&O consulting
Feel Good Company
IN-SPIRO
Informuji
Kiwi
Kudyznudy
M.arter
Nestle
Prague Monitor
Prague TV
ReactiveExp
StartupJobs
jooble
ČMAPM