Publikováno:
29. června 2020

Do IT už za pět měsíců a odkudkoliv!

Víte, která profese patří do TOP 5 nejlépe placených v Česku a chybí v ní 30 tisíc odborníků? Je to IT specialista. Ač epidemie koronaviru na pracovní trh těžce dolehla, tak tomuto oboru paradoxně pomohla. Urychlila digitalizaci a s ní vzrostl zájem o znalce problematiky. Pokud cítíte, že stagnujete nebo jste přímo ohroženi ztrátou práce, rekvalifikujte se. Do IT se můžete dostat už za pět měsíců coby junior programátor, navíc z bezpečí a pohodlí domova, chaty či chalupy.

Nezaměstnanost začíná pomalu a jistě stoupat. Na konci května dosáhla 3,6 %, vyšší číslo bylo naposledy v únoru 2018. Ekonomové ale očekávají, že počet lidí bez práce nadále poroste. Optimisté odhadují, že se zastaví v roce 2021 kolem pěti procent, pesimisté uvádí až procent deset. Problém ale spočívá v tuto chvíli jinde. Firmy zastavily nábor. Počet uchazečů na jedno volné místo je tak mnohonásobně vyšší, než byl na počátku roku.  

Nečekejte, ale situaci aktivně řešte

Je tedy na čase přemýšlet o budoucnosti. Pokud cítíte, že potřebujete změnu nebo máte delší dobu problém najít novou práci, rekvalifikujte se. Je na to ideální doba. Změnit svůj profesní život nyní můžete z pohodlí domova, chaty či chalupy i ze zahraničí. Zkrátka odkudkoliv, pokud se rozhodnete pro online výuku. Díky ní budete v bezpečí i v případě, že propukne druhá vlna epidemie, o které se nyní stále častěji mluví v souvislosti s nárůstem počtu infikovaných. Online výuku by nijak nezasáhla. Navíc si vyzkoušíte, jaké to je pracovat vzdáleně a být tzv. digitálním nomádem. 

Do IT s pevnými základy

Změnit profesi paradoxně nikdy nebylo snazší, zvláště zvolíte-li IT. S ohledem na chybějící deseti tisíce expertů jsou firmy ochotné dělat kompromisy a přijmout i nováčky v oboru. Nicméně pro takový start je potřeba mít dobré základní vědomosti a v problematice se orientovat. Vyberete-li si správný kurz, pak vám může stačit i několik měsíců intenzivní výuky. Je však dobré zjistit si reference a také jaké programovací jazyky vás budou učit. V případě online kurzu Junior programátor, který pořádá Green Fox Academy, si osvojíte základy Javy, v níž mají například všechny banky své systémy. Po pěti měsících výuky pak budete připraveni na restart kariéry. Navíc organizátor kurzu vám pomůže s nalezením práce. Na to vám dá dokonce 100% garanci. Online kurz je dokonce o něco levnější než prezenční a školné můžete doplatit až nastoupíte do práce.

Programovat můžete odkudkoliv

Nebudete v tom sami

Ač se budete učit online, nemusíte mít obavy, že byste neměli podporu. Stanete se součástí sedmičlenné studijní skupiny, takže si navzájem můžete radit a probírat svoje postřehy. Také materiály si můžete kdykoliv znovu projít či přehrát. Současně vám bude k ruce mentor ochotný kdykoliv pomoci a individuálně s vámi cokoliv probrat, buď online nebo osobně v pražské učebně. Zní vám to lákavě? Pak neváhejte a přihlaste se. Čas máte do 19. července, kdy je uzávěrka přihlášek. Pokud máte spoustu otázek, můžete si s námi zarezervovat online schůzku, na níž vám zodpovíme všechny vaše dotazy. 

Budoucnost bude patřit kodérům

Pokud se vám v hlavě pořád ozývá otázka, proč právě IT, pak odpověď je nasnadě. Je to obor, který má největší perspektivu. Bez počítače se při práci už nyní obejde málokdo a bez znalosti kódování to v budoucnu nepůjde. Kromě toho v IT jsou jedny z nejvyšších platů, konkrétně jde o čtvrtou nejlépe placenou profesi v Česku. Nabízí nejbohatší benefity, nejširší nabídku práce a největší ochotu zaměstnavatelů poskytovat flexibilní úvazky a home office. Navíc oproti jiným profesím z TOP 5 nevyžaduje vysokoškolský diplom, ani vědeckou či politickou kariéru nebo bílý plášť. Pokud máte rádi technologie, jste kreativní a máte rádi výzvy, pak rozhodně nad rekvalifikací na programátora přemýšlejte.  


Start dalšího prezenčního kurzu na částečný úvazek: 16. listopadu 2020
Start dalšího prezenčního kurzu na plný úvazek: 1. března 2021

Start nadcházejícího online kurzu na zkrácený úvazek: 17. listopadu 2020
Start nadcházejícího online kurzu na plný úvazek: 16. listopadu 2020

Upozornění!
Přijímací řízení a přijímací pohovory probíhají průběžně. Volná místa se postupně zaplňují. Chceš-li tedy mít jistotu, že se do kurzu dostaneš, přihlas se co nejdříve!

Pokračuj a nauč se nejžádanější dovednosti současnosti!