Publikováno:
27. března 2020

Dvě třetiny absolventů ze třídy Chama má již jistou práci!

Mnozí ještě ani nesložili závěrečnou zkoušku a už měli jasno o svém novém působišti. O čerstvé absolventy kurzu Junior programátor Green Fox Academy se strhla téměř rvačka. Ve třídě jich bylo 17 a dva z toho se rozhodli pro variantu kurzu bez umístění. Ze zbylých patnácti mělo deset jistotu zaměstnání krátce po ukončení rekvalifikace. Pětice zamířila do společnosti Accenture, dva nastoupili do online supermarketu Rohlík.cz, další si vybral Lundegaard a jeden pracuje v Ami Praha.

Zájem o Tech Talent Speed Date, kde se firmy mohou setkat s budoucími junior programátory, stále roste. „Některé podniky si zarezervovaly na akce dokonce dva stoly na jeden termín či přišly vícekrát, aby zvládly pohovory s co nejvíce studenty,“ popisuje Barbora Wachtlová, provozní ředitelka Green Fox Academy. Kromě toho jejich zástupci vždy zůstávali i na neformální část setkání, aby poznali také zbytek třídy.

green fox academy studenti programování

Pět, dva, jedna…

Stejně jako u dvou předchozích tříd i tentokrát se objevil zaměstnavatel, který byl „potřebnější“ než všichni ostatní. Nebyl jím nikdo jiný než společnost Accenture. Věhlasné jméno na sebe strhávalo patřičnou pozornost. A to nejen studentů, ale i konkurentů toužících po získání posil do IT oddělení. „Docházelo tak k situacím, kdy se firmy předháněly v nabídkách práce,“ prozrazuje detaily z jednání Barbora.  

Zástupci firmy Accenture zabodovali a získali hned pět absolventů. „Studenti aktuálně pracují v různých odděleních a na projektech, které jim dávají smysl,“ říká Barbora Wachtlová a doplňuje: „Všichni jsou nadšení z prostředí, kolegů i přístupu společnosti, která má pro ně propracované plány dalšího vzdělávání a seberozvoje.“

green fox academy studenti programování

Přestože by se to tak na první pohled nemuselo zdát, i věhlasný Accenture měl co dělat, aby junior programátory k sobě získal. Pořádně mu totiž šlapali na paty jeho konkurenti. Mezi zájemci se totiž objevil nováček s velmi ostrými lokty. Byla jím společnost Lundegaard. „Už na setkání nadchla studenty přístupem personálního oddělení i team leaderů,“ popisuje Barbora Wachtlová dojmy, které zástupci technologické firmy zanechali. Lundegaard si do svých řad vybral dva vyškolené programátory, skvěle se o ně stará a dál rozvíjí jejich potenciál.

Při náboru se také ukázalo, že vyhrát nemusí vždy jen velcí hráči. Ti malí totiž mohou být až překvapivě rychlí. Ami Praha totiž stačilo na rozhodnutí jen pár hodin. Již druhý den měli její lidé jasno a přišli s nabídkou. Jimi vybraný student tak měl jisté místo již tři týdny před závěrečnou zkouškou a dokončením kurzu.

green fox academy junior programátor promoce
Student Lukáš při předávání diplomů na konci kurzu

Velký návrat Rohlíku

O milé překvapení se pak postarali zástupci online supermarketu Rohlík.cz, kde již pracuje pět absolventů kurzu Junior programátor. Jejich příběh si můžete přečíst zde. Projevili totiž zájem o další nové kolegy. „Celá pětice z první třídy v Rohlíku stále pracuje a jsou pořád stejně nadšení jako na začátku,“ uvádí Barbora a dodává: „Nyní k nim tak přibydou další dva. Rohlík totiž udělal dobrou zkušenost přijetím juniorních programátorů a jejich následná výchova mu dává smysl. Je skvělým zaměstnavatelem a nás těší, že naše spolupráce pokračuje.“

Vynucená pauza kvůli epidemii

Dobře rozběhnutá jednání, která zajistila práci dvou třetinám třídy, zbrzdila epidemie koronaviru. Mnohá setkání se zaměstnavateli musela být kvůli nařízením vlády zrušena a vše se tak protahuje. Firmy vyčkávají. Nicméně díky 100% garanci umístění se absolventi nemusejí o svou budoucnost obávat. Ekonomika sice zpomalí, mnohé podniky budou propouštět, ale poptávka po programátorech zůstane. Pořád totiž na trhu práce chybí 30 tisíc IT odborníků.

-AŠ-

Staň se i ty programátorem/kou!

Poznej naše kurzy programování:

Číst dále

 Eventree
AutTalk
Ceskomoravská
CitySpy
D&O consulting
Feel Good Company
IN-SPIRO
Informuji
Kiwi
Kudyznudy
M.arter
Nestle
Prague Monitor
Prague TV
ReactiveExp
StartupJobs
jooble
ČMAPM