Publikováno:
25. února 2018

Green Fox Academy je mnohem víc než škola. Je to způsob života!

Narodil se v Rakousku, krátce nato se přestěhoval do Maďarska. Od malička vysedával za počítačem, ale profesně jako by se hledal. Přitom toužil založit rodinu. Zsigmondovi Markovichovi bylo jasné, že bude muset zásadně překopat celý svůj život. Díky Green Fox Academy konečně našel svou vysněnou práci.

Svůj první počítač dostal, když mu bylo 14. Za monitorem sice rád vysedával, ale nebral to moc vážně. Po střední škole studoval fyziku a začal pracovat v bezpečnostní firmě, kde se instalovaly kamery. Postupně si vyzkoušel roli správce v zábavním parku, pracoval jako recepční v hotelu a nakonec zakotvil v administrativní pozici v redakci Catholic Weekly.

Kdy jste si uvědomil, že se chcete stát programátorem?

Svět obleků mi neseděl. V té době jsem měl doma až 4 počítače, na nichž jsem převážně hrával hry a trávil u nich většinu času. Jen občas jsem si přečetl nějakou knihu. A jednou během vaření jsem si uvědomil, že chci rodinu. Začal jsem tedy přemýšlet nad finančním zajištěním. Přitom jsem chtěl dělat práci, která by mi šla, bavila mě a navíc bych ji mohl dělat ze zahraničí. No a napadlo mne programování.

Kdy jste začal pracovat na svém novém životním plánu?

Dal jsem si za cíl najít si do konce roku 2017 práci jako softwarový vývojář. Odešel jsem tedy z novin a začal studovat kurzy dostupné on-line. Býval bych zvládal kurzy i práci v redakci zároveň, ale programování mě bavilo natolik, že jsem se od učení nemohl odtrhnout. Můj den probíhal asi takto: vstal jsem, sedl si za počítač, v poledne si dal gyros a pak zase pokračoval v kódování. Pracoval jsem do deseti hodin večer. Takhle jsem žil měsíc a půl.

On-line kurzy vám nestačily?

Po nějakých dvou, třech tisících hodin za počítačem mi bylo jasné, že tohle je přesně ta práce, kterou chci dělat. A rozhodl jsem se vyměnit online kurzy za opravdovou školu. Prozkoumal jsem nabídku a začal chodit na dny otevřených dveří.  

Jaký byl váš první dojem, když jste vešel do Green Fox Academy?

Pamatuji si, že do místnosti vstoupil muž v zeleném tričku s nápisem školy. Najednou jsem měl pocit, že bych byl pyšný, kdybych ho nosil jednou taky. Přihlásil jsem se proto do programu, byl přijat a absolvoval kurz. A teď mám skvělou práci a k tomu zelené tričko Green Fox Academy!

Jak obtížné bylo pro vás sehnat peníze na kurz?

Bohužel jsem neměl mnoho našetřeno, tak jsem chtěl využít formy splátek. Při pohovoru jsem zjistil, že jsem testem prošel jen o jeden jediný bod. Lidé z týmu Green Fox Academy mi proto doporučili, abych o svém rozhodnutí ještě popřemýšlel, protože představuje velkou zodpovědnost a časově náročný závazek. Jenže já byl tak odhodlaný, že jsem nehodlal couvnout. Chtěl jsem to prostě udělat!

A podařilo se nakonec mentory přesvědčit o vašich schopnostech?

Uvědomoval jsem si sice náročnost tohoto studia, ale programování mě neskutečně bavilo. Za čtyři měsíce jsem si sáhl dvakrát na dno. Měl jsem pocit, že už nemůžu dál. Zažil jsem velkou únavu i vyčerpání. Mentor strávil u mého stolu hodně času, protože jsem nerozuměl zadání. Dnes však vím, že to stálo za to!

A jak vám pomohl tým?

Členy svého týmu jsem si velmi oblíbil. Každý pátek po konci vyučování jsme společně zašli na pivo. Pak jsme se dozvěděli, že pokud na konci studia absolvujeme úspěšně zkoušky, celá naše skupina půjde do firmy Evosoft. To mi dodalo v mnoha směrech velký pocit jistoty, zvlášť když mi po pár měsících studia došly peníze, a musel jsem si půjčit. Věděl jsem však, že po studiu budu mít dobře placenou pozici.

A splnilo se?

V Evosoftu panuje týmová atmosféra. Dokážu si představit, že bych tu mohl sedět klidně i za pět let. Myslím, že jsem prošel už mnoho firem ve své kariéře, abych to uměl dostatečně posoudit. A takový pocit jsem dosud nikdy neměl. Všechna pro mě důležitá kritéria spokojenosti od platu po radost z práce se mi Evosoftu splnila. Můj plán byl splněn.

Co byste vzkázal těm, kteří mají podobné plány pro rok 2018?

Počítejte s tím, že to bude těžké, ale stojí to za to.Tým Green Fox Academy je strašně nadšený, předává nejnovější poznatky z oboru a přitom používá moderní metody výuky. Když jsme pracovali na hodně složitých projektech, vždycky mi někdo přišel pomoci. Každé dva týdny jsme se účastnili školení, které rozvíjelo naše měkké dovednosti. Tenhle kurz vás navíc zocelí. Dá vám mnohem více než ledajaký on-line kurz. Jsem na Green Fox Academy pyšný. Je to bez nadsázky styl života.


Nejbližší kurz: od 9. září 2019
Uzávěrka přihlášek: 9. srpna 2019

Upozornění!
Přijímací řízení a přijímací pohovory probíhají průběžně. Volná místa se průběžně zaplňují. Chcete-li tedy mít jistotu, že se do kurzu dostanete, přihlaste se co nejdříve!

Pokračuj a změň svou kariéru!