Publikováno:
8. dubna 2019

Probuďte v sobě na jaře programátora (program jarních akcí)

Možná se i ve vás skrývá talent, o němž jste doposud nevěděli. Příležitostí k jeho objevení budete mít v učebně Green Fox Academy víc než dost. Už na konci dubna odstartuje maraton akcí. První z nich bude meetup, který se bude věnovat ohroženému druhu v IT a následně už dojde na praxi a workshopy. Chybět nebudou ani informační večírky. Takže vytáhněte diáře či mobily a pilně si zapisujte termíny. Čeká nás totiž nabitý program.

První letošní meetup nese název Ženy, ohrožený druh v IT. Právě zástupkyně tohoto pohlaví by si ho rozhodně neměly nechat ujít. Budoucnost pracovního trhu totiž není v humanitních vědách, ale v IT a technologiích. Jestli před 20 lety tvořily ženy třetinu ajťáků, pak dnes jich je desetina a mezi programátory jen pouhopouhá tři procenta. Je tedy na čase to změnit. Odvahu dámám, které uvažují nad změnou oboru, dodá spoluzakladatelka a CEO firmy Juicymo, Jana Moudrá spolu s ní se můžete těšit na další zajímavé dámy z české IT scény. Akce se uskuteční 24. dubna od 19 hodin v naší učebně. Vstup je zdarma, ovšem je potřeba se předem na akci z kapacitních důvodů registrovat. Více se dozvíte ZDE.

Začátek května pak nabídne příležitost otestovat si váš potenciál v praxi. Můžete se zúčastnit našeho jednodenního workshopu, kde si vyzkoušíte kódování na vlastní prsty a klávesnici. Učebnu pro vás a další zvědavce, kteří touží objevit svět počítačů a jazyk robotů, otevřeme 4. a 18. května a pak ještě 8. června vždy od 10 do 16 hodin. Stačí, když si s sebou vezmete vlastní notebook a dobrou náladu. Jelikož my nikdy přípravu nepodceňujeme, budeme mít pro vás připravené mentory, kteří ochotně zodpoví všechny vaše dotazy a s vašimi programátorskými začátky vám pomohou. V tento okamžik musíte udělat jen jeden jediný krok, a tím je registrace, a pak ještě pár dalších k nám do učebny.

Chybět nebudou ani informační večírky, kde nás můžete důkladně vyzpovídat. Jestli se chcete detailněji dozvědět, co vše nabízí náš kurz Junior programátora, který odstartuje v září 2019, a co se v něm můžete naučit, přijďte k nám do kanceláře 15. či 29. května a nebo pak 26. června v 19 hodin. Na těchto setkáních vám odpovíme na všechny vaše otázky a rozptýlíme případné pochybnosti.

Jaro sice láká k venkovním procházkám, ale sejít dolů po Václavském náměstí také není k zahození. Zvlášť, když vám to může pomoci v rozhodnutí změnit život a nastartovat novou kariéruv IT. Dveře prvního čtyřměsíčního bootcampu ve střední Evropě jsou pro vás otevřené. Tak co, máte odvahu do nich vstoupit a probudit své programátorské já?

Zelená pro všechny s motivací.