Publikováno:
30. ledna 2020

Únorové workshopy pro HR, aneb vsaďte na svou intuici a emoce při náboru

Mnohdy je pro personalistu pěkný oříšek porozumět světu IT. Nesrozumitelné zkratky a výrazy se hrnou ze všech stran. Důraz je kladen na logické myšlení, technické dovednosti a znalosti. Jako by na emoce a intuici nebylo místo. Ovšem to je velký omyl. I ajťáci jsou lidé. Nenechte si proto ujít tři únorové workshopy, které pořádá Green Fox Academy ve spolupráci se společností Feel Good Company. Zjistíte na nich, proč je dobré při výběru řešit nejen IQ, ale také EQ.

Tři dopoledne vám otevřou oči a pomohou změnit pohled na nábor. Mnohdy totiž „nabušené“ CV není zárukou kvalit kandidáta a nezaručí, že zapadne do kolektivu a bude platným členem týmu. Proto je potřeba se vymanit ze zažité rutiny a zkusit se na věc dívat jinak. Chystané workshopy vás obohatí nejen o inspirativní příklady z praxe, ale čekají vás i praktické ukázky. 

Cyklus odstartuje 12. února s tématem Emoční HR a voňavé mindfulness. V první části si vyslechnete, co dělají zaměstnavatelé pro to, aby jejich lidé byli v práci šťastní. Dozvíte se, jaké jsou možné typy podpory pozitivní employee experience (EX) v praxi i to kde ji můžete sledovat. Řeč bude také o emocích na pracovišti a jakou roli zde hrají. Zkušení lektoři vám pomohou vytvořit EX strategii pro vaši firmu.  To však není ani zdaleka vše, na co se můžete těšit. Příjemnou atmosféru setkání dokreslí nádherná vůně.  Právě čich je důležitým smyslem, na který byste neměli zapomínat a podceňovat jej.  Éterické oleje osvěží a vyčistí vzduch, ale hlavně dokážou ovlivnit zdraví i psychické rozpoložení. Proto není od věci mít po ruce vlastní aromalékárnu! Co vám v ní nesmí chybět? To se dozvíte, když přijdete. 

Další středu, 19. února, se pak můžete těšit na téma IT svět a HR + Typy talentu a inteligence. Dostanete od nás vysvětlivky k životopisům IT odborníků. Někdy by totiž byl potřeba výkladový slovník nejen k přečtení požadavků na pozice, ale i k luštění znalostí a dovedností uchazečů. Seznámíme vás s těmi nejčastěji užívanými zkratkami a nebude chybět ani exkurze do světa výpočetní techniky. Řekneme si, kde ajťáky hledat, i jak je úspěšně ulovit. Ve druhé části workshopu vás pak naučíme rozpoznávat různé talenty a typy inteligencí. Pomůže vám to lépe sestavit funkční týmy, tak aby se jejich členové vzájemně doplňovali a byli efektivní. V samém závěru vás pak doslova zvedneme ze židlí. Ukážeme vás, že krátké protažení a jóga se dá zvládnout i v práci během kratičké přestávky. Přitom vám pomůže na chvilku vypnout a koncentrovat se, abyste následně zase byli připraveni čelit dalším výzvám.  

Na konec to nejlepší! Poslední únorovou středu (26. února) se pak můžete těšit na workshop Intuice nejen při náboru + Self leadership. Věřit své intuici je totiž základem úspěchu každého HR manažera. Vnímat své pocity, porozumět jim a využít je ovšem není nic snadného. Mnohdy se totiž srdce pere s rozumem a vzájemně si protiřečí. Když je však naučíte spolupracovat, budete mít vyhráno. Druhá část semináře bude věnována práci s energií. Každý z nás má své limity a najít hranice je důležité stejně tak jako se naučit ji dobíjet. Pokud budete delší dobu fungovat na dluh, můžete skončit se syndromem vyhoření. Takže najít cestu k psychické pohodě, vyrovnanosti a naučit se regenerovat je v dnešní době k nezaplacení. Díky malé exkurzi do psychosomatiky se naučíte vnímat signály svého těla a naslouchat mu. I tentokrát se vyplatí zůstat až do konce, kdy si budete moci vyzkoušet, co dokáže udělat s únavou a týmovým naladěním síla souznění. Proto neváhejte a na workshopy zavítejte. Více se o nich a lektorech dozvíte zde.

Termíny a témata HR workshopů:

12. února 2020, 8:30 – 11:30: Emoční HR + Voňavé mindfulness

19. února 2020, 8:30 – 11:30: IT svět a HR + Typy talentu a inteligence

26. února 2020, 8:30 – 11:30: Intuice nejen při náboru + Self leadership 


Místo konání: Green Fox Academy, Václavské náměstí 11, Praha 1


Start dalších kurzů na plný úvazek: 31. srpna 2020

Start nadcházejících kurzů na zkrácený úvazek: 16. listopadu 2020
Uzávěrka přihlášek: 25. října 2020

Upozornění!
Přijímací řízení a přijímací pohovory probíhají průběžně. Volná místa se postupně zaplňují. Chceš-li tedy mít jistotu, že se do kurzu dostaneš, přihlas se co nejdříve!

Pokračuj a nauč se nejžádanější dovednosti současnosti!

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR