Nejdříve devět a teď jedenáct! V součtu už dvacet absolventů rekvalifikačního kurzu Junior programátora našlo uplatnění u prestižní společnosti Accenture. „Získali jsme silného a hlavně empatického zaměstnavatele, který se o své lidi stará. Rozvíjí jejich potenciál a je ochotný naslouchat,“ vyjmenovává přednosti firmy Barbora Wachtlová, provozní ředitelka Green Fox Academy, a doplňuje: „Ti, co tam nastoupili či ještě nastoupí, se mohou těšit z nadstandardního platu a benefitů.“
Doposud vždy fungovalo pravidlo, že u každé třídy se objevil jeden zaměstnavatel, který dominoval a přijal více absolventů. Přitom pokaždé šlo o zajímavá jména a projekty, ať už Rohlík.cz či Artinii. Na jaře 2020 se objevil další. Nebyl jím nikdo jiný než lídr v oblasti poradenství, společnost Accenture. „Krátce předtím jsme spolupracovali s jejich pobočkou na projektu Codegirlz v Maďarsku, jehož cílem bylo připravit vybrané ženy na práci programátorek tak, aby k nim do firmy mohly nastoupit,“ vzpomíná Bára, jak to vše začalo, a pokračuje ve vyprávění: „Díky tomu se nám podařilo napojit i na českou kancelář.“
Na první Tech Talent Speed Date zástupci společnosti Accenture dorazili na lehko. „Obsadili jeden stůl a promluvili si se sedmi studenty, kteří právě dokončovali rekvalifikaci,“ usmívá se Bára a dodává: „Na druhý termín, který byl o týden později, už dorazili zástupci ze třech oddělení a měli tři stoly.“ Výsledkem bylo, že u nich našlo práci hned devět absolventů bootcampu. Od té chvíle spolupráce běží naplno. To dokládá i fakt, že nyní přijali dalších 11 lidí a toto číslo ani zdaleka nemusí být konečné.
Přitom tato věhlasná firma neměla žádná přísná kritéria ani požadavky na uchazeče. „Z počátku chtěli, aby absolventi, kteří k nim nastoupí, mluvili plynně česky. Nemuseli být rodilí mluvčí, ale přáli si, aby se v kolektivu domluvili,“ poznamenává provozní ředitelka Green Fox Academy a pokračuje dál: „Během pandemie však od tohoto přání ustoupili a začali přijímat i cizince bez češtiny. Rozhodující pro ně vždy byla osobnost konkrétního studenta, jeho dovednosti a také to, zda se potkají jejich představy o spolupráci.“
Dvacítka absolventů si může gratulovat ke skvělému startu v novém oboru u prestižního zaměstnavatele. Ovšem v tomto případě nejde jen o finanční ohodnocení a bohaté benefity. „Accenture se o své zaměstnance opravdu stará a stojí za nimi. Ukázalo se to před rokem, kdy naši absolventi nastupovali na začátku března a o 10 dní později začal první lock down,“ vzpomíná na loňské jaro Bára a doplňuje: „Zatímco většina ostatních firem začala propouštět a první odcházeli lidé ve zkušební době, Accenture to neudělal. I když přišel o některé projekty, na nichž se naši junior programátoři měli podílet, tak si je ponechal. Dostali za úkol se dovzdělávat z portfolia kurzů, které tato firma sama nabízí. Zkrátka jde o společnost, která se svým zaměstnancům snaží vždy vyjít vstříc.“
I podle zájmů a představ se absolventi rozdělili do různých projektů. Z toho důvodu je nepotkáte na jednom místě. Pracují v odlišných týmech a také na několika pobočkách. Většina však našla uplatnění v té na pražském Chodově. „Zde jsou oddělení Security, Technology, Salesforce a Services,“ vysvětluje Barbora Wachtlová a dodává: „V pobočce v Holešovicích, kam 1. dubna nastoupil jeden z našich absolventů a pravděpodobně k němu přibude ještě někdo další, je pak tým věnující se kybernetické bezpečnosti.“
I když je Accenture opravdový gigant, tak firemní kultura je zde zcela jiná. Nováčci si proto nemohli vybrat lépe. To potvrzuje i Bára: „Komunikace je s nimi skvělá. Není to jako klasický korporát, kde rozhodovací procesy trvají dlouhé týdny a často levá ruka neví, co dělá pravá. Je to moderní a pružná firma.“
Příklady příběhů konkrétních absolventů, kteří právě u této společnosti odstartovali novou životní i profesní etapu:
-AŠ-
Relevantní články:
Dvě třetiny absolventů ze třídy Chama má již jistou práci!
7 věcí, které se nám v roce 2020 opravdu povedly