Publikováno:
9. ledna 2020

Všichni absolventi ze třídy Ferrilata do jednoho získali práci!

Garance 100% umístění nejsou jen plané sliby a řeči. Dokazuje to třída Ferrilata. Všichni absolventi již pracují na pozici junior programátorů, mnohdy u velmi prestižních zaměstnavatelů. Sedm studentů zamířilo do Artinii, další pak do společnosti Behavee či Deloitte a jeden nastoupil do bankovní skupiny ČSOB. Nyní se už proto schyluje k boji o další kodéry ze současné třídy nesoucí název Chama.

Ale nepředbíhejme, vraťme se k předchozí třídě a příběhům jejích studentů, kteří dokončili kurz v druhé polovině roku 2019. Mimochodem o tom, kam vedli jejich kroky, často mluví i na akcích organizátora kurzu. Dvě třetiny z nich získalo pracovní místo díky společnosti Green Fox Academy. Ostatní se rozhodli po závěrečných zkouškách vydat vlastní cestou, zvolili totiž variantu studia bez pracovního umístění. Velkou výhodou pro obě skupiny je situace na trhu práce, kde aktuálně chybí 30 tisíc IT odborníků. Z toho důvodu neměli potíže získat práci ani absolventi bez umístění. Působiště našli ve společnostech Casenet, LLC., OAK´S LAB či Braiins.

Jak velká je nyní poptávka po šikovných nováčcích,se ukázalo také na akcích Tech Talent Speed Date, které se konaly na konci srpna a začátku září. Zájem o účast na nich projevila padesátka firem. „Zpětná vazba od společností, které se akcí zúčastnily, byla velmi pozitivní. Byly mile překvapeny znalostmi studentů a také jejich nadšením,“ vzpomíná Barbora Wachtlová, provozní ředitelka Green Fox Academy.

Artinii a sedm statečných

To dokládají také čísla: než kurz skončil, mělo 60 % studentů, kteří si zvolili variantu s umístěním, zajištěnou pracovní pozici. Nejvíc, přesně sedm, z nich zamířilo do Artinii. Jejich cestu do světa filmové distribuce jsme sledovali zde. „Právě spolupráci s touto společností považuji za největší úspěch pro danou třídu. Nejde jen o počet studentů, které přijala, ale zejména o to, že se o juniory výborně stará a dále je vzdělává,“ vysvětluje Barbora Wachtlová a doplňuje: „Tato firma nabízí skvělé prostředí pro rozvoj potenciálu díky technickému záběru, seniorním programátorům a unikátním produktům, které vyvíjí a jež u nás nemají konkurenci.“

Kdo dlouho váhá, neuspěje

K dalším společnostem, které při krátkých pohovorech našly přesně ty adepty na své volné pracovní pozice, patřily start-up Behavee, firmy Deloitte, ČSOB či TV NOVA. Přitom zástupci prvně jmenovaného podniku se přišli na akci podívat spíše ze zvědavosti. Odcházeli ale již s jasným plánem a jménem na lístku.

Ovšem ne všichni příchozí byli ve výběru tak rychlí. A zde došlo na známé pravidlo, kdo váhá, má smůlu a nebere. Právě nejsledovanější česká televize si s výběrem dala na čas. Když už zvolila kandidáta, ukázalo se, že jiní byli s nabídkami rychlejší. Aby se situace v budoucnu neopakovala, podepsala TV Nova smlouvu o partnerství, a to až do konce roku 2020. Příště tedy o talentované absolventy rozhodně nepřijde.  

Další na řadě

Ovšem nejen soukromá televize si už brousí zuby na studenty z další třídy. Do pomyslné fronty na junior programátory si stouply i další společnosti a mnohé z nich jsou v Green Fox Academy dobře známé, protože ve svých řadách a IT oddělení mají absolventy z předchozích tříd. „Aktuální kurz končí 7. února a již nyní probíhají intenzivní jednání o budoucnosti studentů,“ prozrazuje Barbora Wachtlová a dodává: „Zájem je velký. Jde o mimořádně silnou třídu. Kdyby v ní bylo o 10 lidí víc, tak věřím, že bychom našli místa všem.“

Třída Ferrilata

100% garance práce pro absolventy

Nikoho tedy nejspíše nepřekvapí, že Green Fox Academy na podzim loňského roku přišla s garancí 100% umístění pro své absolventy. Váháte-li, zda se pustit do rekvalifikace a zkusit štěstí v IT, pak se nebojte. O programátory je zájem a je dost možné, že ještě dříve, než složíte závěrečnou zkoušku, budete mít jistou práci v oboru. Pokud by se tak nestalo, Green Fox Academy vám vrátí celé školné zpátky do poslední koruny.

PŘIHLÁŠKY

Zelená pro všechny s motivací.