Publikováno:
26. října 2021

Zachraň se, kdo můžeš! Green Fox Academy podpořila akci záchranářů ve Špindlu

U toho jsme nemohli chybět. A to nejen jako partneři. Zapojili jsme se i aktivně do děje! Role záchranářů jsme raději přenechali profesionálům, tedy České hasičské jednotě a Hasičskému sboru Příbram, ale jako figuranti jsme šli do letošního ročníku dobrovolnicko-záchranářského cvičení „Search and Rescue 2021 – Špindl Challenge“ naplno.

Do skiareálu Špindlerův mlýn v Krkonoších dorazilo 20 psovodů a 40 dobrovolníků, včetně nás. Jelikož nešlo o soutěž, tak se do akce mohli zapojit i méně zkušení psovodi a jejich čtyřnozí parťáci. Cílem „cvičení“ bylo, aby si všichni zúčastnění odnesli zkušenosti ze spolupráce v rámci IZS a dalších složek, které jim pomohou efektivně zachraňovat životy ve složitém terénu.

„Search and Rescue 2021 – Špindl Challenge je součinnostní cvičení složek Integrovaného záchranného systému a dobrovolných organizací, určené pro psovody záchranářských psů, zabývající se vyhledáváním pohřešovaných osob a poskytováním první pomoci,“ vysvětlil Václav Černý, velitel České hasičské jednoty Hasičského sboru Příbram.

banner green fox academy a tým dobrovolníků
Green Fox Academy byla jedním z hlavních partnerů akce.

Spolupráce všech nejen při přípravách

Pracovníci KRNAPu před vypuknutím záchranné mise zajistili, aby se v místě nepohyboval nikdo nepovolaný. Přece jen počet pohřešovaných musel sedět a nikdo nestál o to, aby se navýšil kvůli nepozornosti náhodných výletníků. Pak přišla na řadu maskérna. Členové plzeňské vodní záchranné služby si vzali do parády figuranty a „přimalovali“ jim patřičná zranění. Následně ještě přítomným ukázali, jak správně probíhá resuscitace.

Akce vypukla. Neštěstí se stalo a zranění jsou všude. Na sjezdovkách a v přilehlých lesích je nutné všechny nalézt a poskytnout jim potřebnou pomoc včetně ošetření. Psovodi v individuálních týmech jsou postupně nasazováni na čtyřech stanovištích. 30 hodin nepřetržitě (kromě krátké přestávky mezi 2:30 – 8:00) běží záchranné práce, dokud není nalezen poslední pohřešovaný.

členové týmu na sjezdovce
Mezi dobrovolníky byly členové našeho týmu

Vše pod dohledem horské služby

Během akce všem kryla záda místní horská služba, která ochotně poskytla záchranné vozy, vlastní psovody a hlavně cenné rady včetně zpětné vazby všem účastníkům. Velící štáb sídlil ve voze, jenž zapůjčilo Krajské ředitelství Královehradeckého kraje Policie ČR.

Závěrem musíme dodat, že všichni členové Green Fox Academy byli zachráněni! A příští rok se zase těšíme na další akci, protože pomáhat má smysl.

-AŠ-

Staň se i ty programátorem/kou!

Poznej naše kurzy programování:

Číst dále

 Eventree
AutTalk
Ceskomoravská
CitySpy
D&O consulting
Feel Good Company
IN-SPIRO
Informuji
Kiwi
Kudyznudy
M.arter
Nestle
Prague Monitor
Prague TV
ReactiveExp
StartupJobs
jooble
ČMAPM