#MyFirstApp Coding Camp
Bezplatný online kurz programování
Začínáme každé pondělí
Lákají tě technologie? Chceš zjistit, zda je programování pro tebe to pravé? Nebo si chceš vyzkoušet, jak probíhá výuka v bootcampu? Nauč se základy programování a vytvoř si svou první webovou aplikaci od nuly s pomocí našich výukových materiálů.

Pro koho je tento kurz určen?

Úplně pro všechny! Rozhodli jsme se nabídnout bezplatné online programovací školení těm, kteří nemohou za současných podmínek provozovat své zaměstnání a také těm, kteří chtějí čas doma využít k seberozvoji a naučit se dovednost přítomnosti i budoucnosti. Programování.

Díky kurzu si nejen vylepšíš své CV, ale také může představovat vstupní bránu k nové kariéře pro ty, kteří jsou nuceni změnit svou práci. Věříme, že programovací profese nadále zůstane neohroženou (v roce 2020 v ČR chybělo 30 000 IT specialistů).

Pokud jsi dostatečně odhodlán/a přiučit se něčemu novému, vyplň přihlášku ve spodní části této stránky!

O nás...

Rekvalifikujeme lidi různých předchozích zaměstnání a věkových kategorií na junior programátory. Naše školy se nachází v Praze a Budapešti. V září nám bude 5 let!

Věříme v sílu sociálního distancování, proto jsme se v polovině března 2020 rozhodli přesunout výuku do online prostředí.

Jaká je struktura kurzu?

1. týden (Po - Pá, 15:00-19:00)

  • HTML, CSS
  • Mini projekt: tvoje první vlastní webová stránka (ano, už v prvním týdnu!)

2. týden (Po - Pá, 15:00-19:00)

  • Git, GitHub
  • Základy JavaScriptu

3. týden (Po - Pá, 15:00-19:00)

  • Projekt: tvoje první vlastní webová aplikace

Co budeš potřebovat?

  • Počítač se stabilním internetovým připojením
  • Angličtinu alespoň na komunikativní úrovni. Hlavní výukové materiály jsou v angličtině.
  • 4 hodiny volného času denně po dobu tří týdnů, ideálně od 15:00 do 19:00.
  • Vyplnit přihlášku níže

Kontakt

Jiřina Poustecká
Event Rockstar

Přihláška


REGISZTRÁCIÓ - WORKSHOP
Köszönjük, a regisztrációt rögzítettük.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Často kladené dotazy

Technické dotazy

Nepřišel mi od vás žádný e-mail 
Během pár minut po registraci ti přijde e-mail o potvrzení registrace. To znamená, že vše proběhlo v pořádku a úspěšně jsi se zaregistroval/a. Pokud by se v průběhu registrace objevil problém, např. přerušení spojení, a e-mail by zhruba do hodiny nepřišel, proveď registraci znova. V pondělí ráno ti přijde e-mail s informacemi o tom, kde se připojíš. Pokud ti e-mail nepřijde, zkontroluj SPAM složku, ve které e-mail pravděpodobně bude. Druhý den kurzu ti přijde e-mail s informacemi jak se připojit k aplikaci Discord.

Nefunguje mi odkaz na stránku nebo video
Pravděpodobně bude problém na straně prohlížeče. Doporučujeme ke kurzu používat prohlížeč Google Chrome. Zaznamenali jsme potíže zejména s Microsoft Edge či Internet Explorer, které k takovému vysílání nejsou nejvhodnější.

Dotazy ke kurzu

Opravdu je kurz vhodný pro naprosté začátečníky?
Ano, chceme, aby vstupní požadavky byly co nejmenší, což znamená, že potřebujete pouze:
1. Počítač se stabilním připojením k internetu a mikrofonem (je dobré mít webkameru, ale není to nutné).
2. Angličtinu - alespoň na komunikativní úrovni.
3. Čas po dobu 3 týdnů a to ideálně každý pracovní den od 15:00 do 19:00.

Je to opravdu zdarma?
Ano, naším hlavním cílem je dát co nejvíce lidem příležitost vyzkoušet si programování v době současné koronavirové pandemie, ať už chtějí získat nové znalosti a smysluplně trávit volný čas nebo dokonce přemýšlejí o začátku nové kariéry.

Co když se mohu připojit pouze na část daných 4 hodin denně?
Můžeš to zkusit, pokud máš dostatečnou motivaci. :-) Vzhledem k tomu, že kurz začíná od nuly, většina účastníků pravděpodobně nebude mít předchozí zkušenosti s programováním. Jen ti, kteří jsou opravdu hodně motivováni a odhodláni programovat, budou schopni vyrovnat ztrátu několika hodin. Výuková videa jsou formou záznamu, je tedy na tobě, kdy se na ně podíváš, avšak ve spojení se spolužáky budeš pravděpodobně jen v uvedeném čase. Ale v podstatě závisí na tobě kdy a jak dlouho budeš na videa koukat a látku si procvičovat.

Kolik času z daných 4 hodin budu muset strávit domácími úkoly?
Přibližně půlhodinu denně.

Budou školicí materiály pro účastníky po kurzu stále k dispozici?
Ano, výuková videa jsou ti kdykoliv k dispozici. V některých dnech jsou v plánu tzv. Material Reviews, která jsou nahrána na YouTube, v ostatní dny budeš pracovat na úkolech s tvou studijní skupinou, abyste mohli snadno diskutovat, sdílet zpětnou vazbu a společně se rozvíjet.

Jak bude kurz probíhat? Bude interaktivní, potřebuji mikrofon, sluchátka nebo webovou kameru?
Mezi 15:00 a 19:00 bude v některé dny probíhat především interaktivní týmová práce, ke které se kromě samotného počítače hodí také mikrofon.

Jaký notebook potřebuji pro kurz?
Notebook by měl mít alespoň dvoujádrový procesor se 4GB pamětí. Operačním systémem může být Microsoft Windows, Linux nebo Mac OS. Můžeš také pracovat ze stolního počítače.

Budu pracovat na firemním notebooku. Jaké programy mohou být vyžadovány pro účast na kurzu? Musím do notebooku nainstalovat nějaké programy?
V prvním týdnu pravděpodobně nebudeš potřebovat nic jiného než stolní aplikaci Discord. Později se budou hodit tato rozhraní:
https://desktop.github.com/
https://code.visualstudio.com/ 

Mohli byste mi dát trochu více informací o struktuře kurzu? Na jak složitých projektech budeme pracovat?
Během prvních 2 týdnů se budeš věnovat 4 tématům. Každé téma ti nejprve představíme během tzv. přehledu učiva (material review). Poté se připojíš ke své studijní skupině a budete řešit dílčí cvičení. Každá skupina studentů si bude navzájem pomáhat a společně dosáhne skutečných řešení. Vždy se můžete ptát a sdílet zpětnou vazbu. Protože kurz je pro úplné začátečníky, soustředíme se hlavně na základy. Na konci projektu porozumíte základům Javascriptu a jQuery. 

Jsou na konci kurzu nějaké zkoušky?
Ne. 

Poskytujete na konci kurzu nějaký certifikát?
Ne, na konci kurzu budete obohaceni o první samostatně vyvinutou webovou aplikaci a spoustu praktických znalostí. :) 

Nabízíte headhuntingové služby po ukončení kurzu? 
Tento třítýdenní kurz je určen spíše k tomu, abys zjistil/a, zda tě programování baví. Za tak krátkou dobu nebudeš schopný/á získat znalosti, které potřebuješ k nalezení zaměstnání v IT. Pokud si jsi již jist/a, že v budoucnu chceš pracovat v oblasti IT, doporučujeme naše rekvalifikační kurzy na Junior programátora které jdou dělat jak na plný tak na zkrácený úvazek, popř. také online. Více informací o prezenčních kurzech najdeš zde a informace o online výuce jsou tady