Naše mise

Naším cílem je vytvořit vzdělávací prostředí, které naplňuje současné potřeby trhu práce v IT.

Společenský dopad naší činnosti

Sociální důsledky naší práce pro nás byly od začátku velmi důležité. V roce 2015 jsme proto založili Green Fox Academy, abychom pomohli motivovaným, talentovaným mladým lidem, kteří nebyli schopni najít uspokojivé zaměstnání, zahájit kariéru v oblasti IT. Tato zpráva shrnuje pozitivní dopady našeho působení na společnost.

Napsali o nás

Zmínky v televizi

Náš příběh a čtyři zakladatelé

Green Fox Academy Founders
Problém sehnat programátory do svých firem a zároveň obrovský potenciál IT trhu svedl dohromady v roce 2015 čtveřici zakladatelů Green Fox Academy – Kristófa Bárdose, Barbaru Fazekas, Tamáse Kökényho a Pétera Langmára. Od slov nebylo daleko k činům a začala se psát historie jednoho z nejúspěšnějších maďarských startupů. Díky tomu, že Barbara a Tamás se věnovali vzdělávání a Kristóf s Péterem byli úzce spjatí s praxí, dokázali společně vytvořit úspěšný model. Spojili dohromady motivované zájemce, kteří chtěli změnit svůj profesní život, a firmy marně shánějící IT odborníky. Nebyl potřeba ani rok a Green Fox Academy se vyšvihla mezi špičku ve svém oboru. Tento úspěch byl korunován prestižní cenou IT BEHAVIOR v kategorii Human Management za kurz Junior programátor. Počet studentů rychle narůstal, stejně tak rostlo číslo spolupracujících firem a přicházela i další ocenění, např. Loveable Workplace (listopad 2017).

Zakladatelé průběžně řešili rozvoj a směřování Green Fox Academy. Rok 2018 byl pro Green Fox Academy v mnohém přelomový. Na jaře představila a spustila bezplatný kurz programování pro ženy CodeGirlz a na podzim pak Academy4MoMs. Možnost rekvalifikace žen na rodičovské dovolené vzbudila u veřejnosti obrovský ohlas. Kurz nabízející mimo jiné péči o malé dítě v době, kdy se jeho matka vzdělává, přinesl firmě další prestižní cenu ITBEHAVIOR. Od jara se také intenzivně připravoval vstup na český trh. Ten byl završen v září 2018, kdy byla slavnostně otevřena pobočka v Praze na Václavském náměstí a současně zde byl zahájen první kurz Junior programátor. V tuto chvíli Green Fox Academy ve svých učebnách v Budapešti a Praze připravuje přes 160 lidí na jejich novou profesní dráhu. Celý náš příběh si můžeš přečíst na blogu.

Náš tým v Praze

Barbora
Pavla
Lukáš
Jiřina
Týna
Lukáš
Esy
Lenka
Katarina
Amy
Ondra

Tým v Budapešti

Kontaktuj nás

E-mail: ahoj@greenfoxacademy.com
Telefonní číslo:
+420 776 476 664
Adresa: Václavské náměstí 837/11, Nové Město (Praha 1), 110 00

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR