Naše mise

Naším cílem je vytvořit vzdělávací prostředí, které naplňuje současné potřeby trhu práce v IT.

Společenský dopad naší činnosti

Sociální důsledky naší práce pro nás byly od začátku velmi důležité. V roce 2015 jsme proto založili Green Fox Academy, abychom pomohli motivovaným, talentovaným mladým lidem, kteří nebyli schopni najít uspokojivé zaměstnání, zahájit kariéru v oblasti IT. Tato zpráva shrnuje pozitivní dopady našeho působení na společnost.

Napsali o nás

Zmínky v televizi

Náš příběh a čtyři zakladatelé

Green Fox Academy Founders
Problém sehnat programátory do svých firem a zároveň obrovský potenciál IT trhu svedl dohromady v roce 2015 čtveřici zakladatelů Green Fox Academy – Kristófa Bárdose, Barbaru Fazekas, Tamáse Kökényho a Pétera Langmára. Od slov nebylo daleko k činům a začala se psát historie jednoho z nejúspěšnějších maďarských startupů. Díky tomu, že Barbara a Tamás se věnovali vzdělávání a Kristóf s Péterem byli úzce spjatí s praxí, dokázali společně vytvořit úspěšný model. Spojili dohromady motivované zájemce, kteří chtěli změnit svůj profesní život, a firmy marně shánějící IT odborníky. Nebyl potřeba ani rok a Green Fox Academy se vyšvihla mezi špičku ve svém oboru. Tento úspěch byl korunován prestižní cenou IT BEHAVIOR v kategorii Human Management za kurz Junior programátor. Počet studentů rychle narůstal, stejně tak rostlo číslo spolupracujících firem a přicházela i další ocenění, např. Loveable Workplace (listopad 2017).

Zakladatelé průběžně řešili rozvoj a směřování Green Fox Academy. Rok 2018 byl pro Green Fox Academy v mnohém přelomový. Na jaře představila a spustila bezplatný kurz programování pro ženy CodeGirlz a na podzim pak Academy4MoMs. Možnost rekvalifikace žen na rodičovské dovolené vzbudila u veřejnosti obrovský ohlas. Kurz nabízející mimo jiné péči o malé dítě v době, kdy se jeho matka vzdělává, přinesl firmě další prestižní cenu ITBEHAVIOR. Od jara se také intenzivně připravoval vstup na český trh. Ten byl završen v září 2018, kdy byla slavnostně otevřena pobočka v Praze na Václavském náměstí a současně zde byl zahájen první kurz Junior programátor. V tuto chvíli Green Fox Academy ve svých učebnách v Budapešti a Praze připravuje přes 160 lidí na jejich novou profesní dráhu. Celý náš příběh si můžeš přečíst na blogu.

Náš tým

Mentoři

Lidé, kteří ti představí svět programování.
Maggie
Attila
Lukáš
Kris
Lukáš
Esy
Ondra
Amy

Backoffice

Barbora
Pavla
Katarina
Jiřina
Týna
Lenka

Kontaktuj nás

E-mail: ahoj@greenfoxacademy.com
Telefonní číslo:
+420 776 476 664
Adresa: Václavské náměstí 837/11, Nové Město (Praha 1), 110 00