Publikováno:
20. února 2019

MENTORING je forma výuky založená na důvěře

Zatímco do školních tříd pronikají netradiční učební metody jen velmi pomalu, na moderní formy výuky se klade v Grenn Fox Academy důraz už od první lekce. Nejde ale o žádné futuristické nebo mysteriózní pokusy na programátorech, s nadsázkou se dá říct, že mentoring je starý jako lidstvo samo.

Jedná se totiž o podobný způsob osvojování si dovedností, jaký po věky funguje například mezi rodiči a jejich potomky. Z odborného hlediska je mentoring definován jako proces, ve kterém vzdělávání a rozvoj osoby, nazývané mentee, usnadňuje následování příkladu a zkušeností druhé osoby, nazývané mentor. Ze slavných osobností je možné jako příklad uvést vztah Alexandra Velikého a Aristotela nebo třeba Maria Lemieuxe a Jaromíra Jágra.

programování s mentorem v green fox academy

Žádné poučování, ale podpora

Mentor bývá nejčastěji vzdělaný, schopný a úspěšný pracovník v oboru, který může na základě svých předchozích zkušeností poskytnout menteemu znalosti, praktické rady a podporu. Mezi zkušenějším mentorem a méně zkušeným „chráněncem“ pak vzniká individuální vztah, v němž jsou předávány i tzv. měkké dovednosti. Mentor je vlastně takový profesionál, jehož mentee přirozeně následuje. V žádném případě ale nejde o jednostranný vztah. Od osoby mentora se očekává, že umí naslouchat, věnuje menteemu svůj čas a úsilí a povede ho tak, aby dosáhl stanoveného cíle, protože jeho úspěch stojí na prvním místě.

kurz programování v green fox academy

Ne každý odborník je také dobrý učitel, proto by kvalitní mentor měl umět efektivně učit druhé, přizpůsobit styl a rychlost výuky schopnostem menteeho. Mentor v žádném případě nepůsobí jako „všeználek“, sám by si měl neustále doplňovat znalosti a díky podnětům svých chráněnců si může idále rozšiřovat obzory a rozvíjet své dovednosti. Jakýmsi pomyslným vrcholem je pak upřímný a důvěryhodný vztah mezi mentorem a menteem. Oba vědí, čeho chtějí nebo mají dosáhnout, a oba tomu jdou svým aktivním přístupem naproti. Výzkumy prokázaly, že mentoring je pak mnohem efektivnější než klasické formy výuky.  

První písemná zmínka o mentoringu pochází z Homérovy Odyssey vytvořené před téměř třemi tisíci lety. MENTOR byl podle této pověsti opatrovatelem a rádcem syna Odyssea Télemacha, jež ho vychovával, vedl a podporoval po dobu, kdy byl Odysseus ve válce.

Jak využít vztahu s mentorem

PTEJTE SE. Měli byste mít hlad se něco nového dozvědět a naučit. Nebojte se zeptat, jak třeba danou výzvu řešil mentor během své kariéry nebo jakých chyb se vyvarovat. Na dobrou otázku existuje vždy dobrá odpověď.

POŽÁDEJTE O RADU. Pokud se vám zdá nějaký problém neřešitelný, mentor vám může na podobných příkladech ukázat cestu. Nechte si vysvětlit kroky, které vedli k řešení problému, včetně souvisejících myšlenkových procesů.

RESPEKTUJTE. Vzájemný respekt mezi osobou mentora a menteeho dělá z vašeho vztahu něco výjimečného. Mentor většinou bude vycházet vstříc vašim potřebám, poskytne vám i mail nebo telefon, není však dobré toho zneužívat a zasypávat jeho schránku dotazy několikrát denně.  

DŮVĚŘUJTE. Mentor je tu pro vás, má stejný zájem jako vy, abyste dosáhli úspěchu. Nebojte se mu říct, co od vašeho vztahu očekáváte. Mluvte s ním o oblastech, ve kterých cítíte, že potřebujete zdokonalit.

NESOUHLASTE. Není nutné vždy se vším souhlasit, můžete polemizovat nebo zkusit najít jiné řešení. Klidně přitom vyvolejte obecnou diskusi, výuku okoření zdravým jiskřením a osvěží mysl.  

INSPIRUJTE SE PŘÍBĚHY. Nechte mentora vyprávět, co sám zažil. Detaily a osobní prvek, který do příběhů mentor ze svých zkušeností vkládá, pomáhají při inspiraci a často umožní se na danou problematiku podívat i z jiného úhlu.

VNÍMEJTE. Buďte upřímní. Nebojte se mentora zeptat na jeho názor, jak si stojíte. Mentor je ta nejlepší osoba, která vám může dát zpětnou vazbu. Smiřte se s tím, že je neustále nutné na sobě pracovat a zdokonalovat své programátorské dovednosti.

NEOBÁVEJTE SE KONTRASTU. Váš mentor může být jiného pohlaví než vy, vypadat a myslet jinak a může být klidně mladší. Nemusí to být váš klon nebo nejlepší přítel. V té rozmanitosti je ale právě jakási krása, která vám může otevřít zamčené dveře a rozšířit si obzory.  

ZÍSKEJTE MĚKKÉ DOVEDNOSTI. Už samotná spolupráce s mentorem postavená na zdravých základech vám pomáhá budovat dovednosti, které mohou být zásadní výhodou v další kariéře. Jde například o týmovou spolupráci, přístup k řešení problémů nebo komunikativnost.

NEHLEDEJTE TITULY. Nejlepší mentor není ten, který má nejvíc titulů nebo let odborné praxe. Dobrý mentor se sám nechává mentovat někým zkušenějším, aby si udržel přehled v oboru a zlepšil svédovednosti. Nejlepší mentor má znalosti a zkušenosti, které vám nejlépe pomohouna vaší osobní cestě.

-ZS-

Staň se i ty programátorem/kou!

Poznej naše kurzy programování:

Číst dále

No items found.
 Eventree
AutTalk
Ceskomoravská
CitySpy
D&O consulting
Feel Good Company
IN-SPIRO
Informuji
Kiwi
Kudyznudy
M.arter
Nestle
Prague Monitor
Prague TV
ReactiveExp
StartupJobs
jooble
ČMAPM