Publikováno:
1. ledna 2021

Nejlepší novoroční předsevzetí, které si pro rok 2021 můžete dát

Schválně, co si dáváte za cíl každý rok? Zhubnout. Přestat kouřit. Míň pít a víc sportovat. A co z toho se vám kdy podařilo splnit? Pravděpodobně vaše odhodlání zmizelo hned pár dní po Novém roce. Proto se zkuste tentokrát zaměřit na jiné cíle. Mezi častá novoroční předsevzetí patří totiž i taková, jako je najít si lepší práci, naučit se něco nového a mít víc peněz. Budete-li chytří, zvládnete splnit všechny najednou.

Abyste ve svém snažení uspěli, musíte mít opravdu dobrou motivaci a také podpora nejbližších vám vše hodně usnadní. To, že se stále v médiích skloňuje pandemie a vyjmenovává se téměř nekonečný seznam obchodů a činností, které jsou omezeny či zcela zakázány, by vás nemělo odradit. Propadnout beznaději a skepsi je snadné, ale sami dobře víte, že čekáním nic nevyřešíte. Proto se nenechte koronavirem rozhodit a aktivně se postavte stresu z nejisté budoucnosti.

Udělejte si seznam

Pokud děláte v oboru, který je aktuálně hodně zasažen a návrat do „normálu“ bude hodně zdlouhavý, začněte přemýšlet o rekvalifikaci. Sepište si profese, které by vás zajímaly. Nezapomeňte na lístek připsat i ty, o nichž jste snili v dětství. Možná totiž právě teď přišel čas na splnění dávného přání. Na seznam pak doplňte ještě zaměstnání, které nyní patří mezi ty nejžádanější. Potom si vezměte červenou fixu či pastelku a začněte škrtat. Nekompromisně dejte pryč ta povolání, která nemají buducnost, jsou podprůměrně placená či patří do odvětví, jenž je nyní v krizi. Pokud totiž máte udělat změnu, měla by být k lepšímu!

Zvažte IT a své předpoklady

Jestliže vám zbylo na seznamu IT, gratulujeme. V případě, že vám tam chybí, tak si ho na lístek rozhodně dopište. Jde totiž v současnosti o nejlukrativnější obor, kde je neustálý nedostatek odborníků. Přijdete si zde na dobré peníze a nebudete se muset strachovat, co budete dělat za rok či deset let. Sektor se dynamicky vyvíjí a o svou budoucnost se nebudete muset nikdy bát. 

Chcete-li lepší práci, vyšší plat a nestagnovat, rozhodně vyzkoušejte kódování. K dispozici jsou nejrůznější online kurzy zdarma, v nichž si můžete ověřit, zda by vás profese programátora bavila. Třeba zjistíte, že vás to chytne. 

Ani pandemie vás nezastaví

Že to nejde, protože nic kvůli COVID-u nefunguje? Omyl. To je výmluva a ještě ke všemu hodně mizerná. Myslíte-li to vážně, vždycky se najde cesta. Kurzy jsou jak prezenční (v případě, že to epidemiologická situace dovolí), tak online. Dokonce ani nemusíte excelovat v angličtině, studovat totiž můžete i v češtině. Rekvalifikaci se můžete věnovat naplno nebo ji dělat při zaměstnání. Možností je dostatek a cesta do IT se tak vždycky najde. 

Je to jen a jen na vás, zda uděláte ten rozhodující krok a půjdete za svým cílem. Tak co, změníte svůj život programováním? Budete mít příští rok dobrou práci se slušným platem, skvělou budoucností a s téměř neomezeným uplatněním napříč obory? Nebo si zase v lednu budete zoufat a spřádat si plány, jež opět přijdou vniveč, protože nemáte odhodlání a sílu na jejich naplnění? To je to, oč tu běží!-AŠ-

Staň se i ty programátorem/kou!

Poznej naše kurzy programování:

Číst dále

 Eventree
AutTalk
Ceskomoravská
CitySpy
D&O consulting
Feel Good Company
IN-SPIRO
Informuji
Kiwi
Kudyznudy
M.arter
Nestle
Prague Monitor
Prague TV
ReactiveExp
StartupJobs
jooble
ČMAPM