Publikováno:
1. prosince 2020

Online rekvalifikace při zaměstnání je cestou z neperspektivního oboru

Na konci každého měsíce se objevují obavy. Přijde výpověď? Bude se opět propouštět? Padne volba na mě nebo někoho jiného z kolegů? Lépe vám často není ani o několik dní později při pohledu na výplatní pásku, přestože víte, že jinde u konkurence by to lepší nebylo. Pokud tyto pocity důvěrně znáte, pak začněte co nejdříve přemýšlet o rekvalifikaci. Zvládnout ji můžete i při zaměstnání. Je to sice časově náročnější, ale nebudete mít výpadek příjmu.

Pracovní trh se vyvíjí stejně jako společnost a je přirozené, že profese, které se před několika lety těšily velké oblibě a byly prestižní, postupně ztrácí na lesku. Technologie se rozšiřují a dokážou nahradit nejednoho pracanta. Mezi ty nejlépe rozeznatelné signály, že obor, ve kterém působíte, nemá perspektivu, jsou nízké či pomalu rostoucí platy, snižující se počet odborníků v dané profesi, klesající počet volných míst a s tím související potíže sehnat uplatnění. Jestliže přesně tohle vaše profese splňuje, dejte jí sbohem dříve, než bude pozdě.

Dobře si rozmyslete nový obor

Než se po hlavě pustíte do nové výzvy, dobře si rozmyslete, co jí bude. Zvažovat totiž musíte řadu aspektů. Je v daném oboru dostatek pracovních příležitostí, uživíte se tím, budete mít perspektivu do budoucna? Nezní-li odpověď ano na všechny tyto otázky, pak je pravděpodobné, že se za pár let ocitnete ve stejné situaci, ve které se nacházíte dnes. Naopak splňuje-li nová profese všechny tyto požadavky, jste na správné cestě. Promyslete si také to,zda vás bude naplňovat a bavit. Pokud pro ni máte i vlohy, máte vyhráno.

green fox academy programátorka petra
Studujte rekvalifikační kurz Junior programátora při zaměstnání z pohodlí domova či z naší pražské učebny

ONLINE REKVALIFIKAČNÍ KURZ PŘI ZAMĚSTNÁNÍ

IT jako obor zaslíbený

Mezi odvětví, jež mají zcela jistě největší perspektivu do budoucna, patří IT. Jeho význam stále roste a s postupující digitalizací a automatizací poptávka po odbornících bude i nadále stoupat. Navíc obor nabízí jedny z nejvyšších platů a nejširší benefity. Ženy zase ocení vstřícnost zaměstnavatelů pro práci z domova či zkrácené úvazky, které se dají skvěle skloubit s péčí o rodinu. Takže byste rozhodně měli dát počítačům šanci. Že jste s nimi bojovali v hodinách informatiky ve škole? To je zapomenuto! Nejdříve si můžete klidně zkusit třeba nějaký bezplatný kurz či workshop, jelikož od doby, co jste seděli v lavicích, se leccos změnilo a mohli byste kvůli zbytečným předsudkům přijít o dobrou příležitost.

Studium při zaměstnání se dá zvládnout

To, že nemůžete z finančních či jiných důvodů odejít ze zaměstnání, není důvod, proč se do rekvalifikace nepustit. Můžete ji dělat při práci. Po večerech a během víkendu se můžete připravovat na novou profesní dráhu v perspektivnějším oboru, a to klidně z domova zcela on-line nebo z pražské učebny Green Fox Academy! Učení zabere čas, ale zase si můžete vše dobře rozvrhnout a naplánovat. A vidina, že třeba za 10,5 měsíce z vás díky Kurzu při zaměstnání bude junior programátor, je dobrým hnacím motorem.

green fox academy počítač programování
Rekvalifikovat se dá i bez výpadku příjmu

Čas a investice, které se vyplatí

Dalším velmi dobrým argumentem, proč déle nečekat, je situace na trhu práce. Nabídek zaměstnání ubylo. Průměrně o 40 %. Ovšem obavy nejsou v IT na místě. Poptávka je zde stále vysoká, a navíc jako absolvent kurzu získáte 100% garanci umístění v novém oboru s minimálním nástupním platem 35 tisíc korun, který se samozřejmě postupně navyšuje. Takže investice do školného, které mimochodem můžete doplatit až po nástupu do nové práce, či vynaloženého času, jež učením strávíte, rozhodně litovat nemusíte. Obojí se vám brzy mnohonásobně vrátí. A doslova k nezaplacení je pak pocit, když šéf na konci měsíce opět přijde a bude se rozhlížet po podřízených, na koho to tentokrát padne, že vy máte v záloze velmi dobrý plán!

Více o rekvalifikačních kurzech

-AŠ-

I ty máš zelenou pro kariéru v IT.

Přihlas se

Číst dále

 Eventree
AutTalk
Ceskomoravská
CitySpy
D&O consulting
Feel Good Company
IN-SPIRO
Informuji
Kiwi
Kudyznudy
M.arter
Nestle
Prague Monitor
Prague TV
ReactiveExp
StartupJobs
jooble
ČMAPM