Publikováno:
1. dubna 2021

Seznamte se s liščími dvojčaty, která jsme adoptovali!

Je nás zase o dva víc! Z tohoto krasavce a krásky budou paf úplně všichni. Do smečky Green Fox Academy zapadli skvěle, a to i díky své zvědavosti a inteligenci. V naší učebně je však nepotkáte, mají totiž plný home office v Zoo Hluboká a my jsme se jim ho rozhodli co nejvíce zpříjemnit. Adoptovali jsme je a podpořili jsme tak zoo v této složité době.

Zoologické zahrady bojují o přežití. Jsou z nařízení vlády dlouhodobě uzavřené a počítají ztráty ze vstupného. To je u mnohých hlavním zdrojem financí potřebných pro provoz. Jdou z něj nejen platy chovatelů, opravy, ale hlavně pokrývá náklady na krmivo a péči o zvířata. My už jsme nedokázali dál jen přihlížet a rozhodli jsme se pomoci. Adoptovali jsme obě lišky obecné ze Zoo Hluboká.

adopční certifikát lišek pro green fox academy

Láska na první pohled

Maskotem Green Fox Academy je liška, tu máme i v logu. Proto jsme hledali zoologickou zahradu, která je chová. Když jsme slyšeli dojemný příběh o dvojčatech ze Zoo Hluboká, měli jsme jasno. Tito dva sourozenci, bratr se sestrou, měli hodně smutný start do života. Narodili se sice ve volné přírodě v dubnu 2013, ale dlouho tam nezůstali. Do jejich nory totiž pronikl nemilosrdný nepřítel a ten zahubil jejich matku. Sirotci se pak ocitli v záchranné stanici, která funguje při Jihočeské zoologické zahradě Hluboká nad Vltavou. Její pracovníci dvojici malinkatých liščat doslova vypiplali. Ručně je několikrát denně dokrmovali, aby mláďata přežila. Ta svůj boj nakonec šťastně vyhrála a díky láskyplné péči chovatelů z nich vyrostly silné a krásné šelmy.

liška obecná
Vulpes vulpes (latinský název pro lišku obecnou) a také název jedné ze tříd Green Fox Academy

Pohodový důchod

Kvůli tomu, že vyrostli v lidské péči, se už nemohli v dospělosti vrátit do volné přírody. Neuměli by lovit a měli by tak jen velmi malé šance na přežití, proto se chovatelé rozhodli jim dopřát pohodlný život v zoo. To, že se zde mají více než dobře, dokazuje jejich věk. Za nedlouho oba oslaví osmé narozeniny, což je u lišek věk opravdu zasloužilý. Ve volné přírodě se totiž více než šesti let dožije sotva 1 až 4 % z populace. Ovšem v bezpečí výběhu, při pravidelné a vyvážené stravě, dobré veterinární péči a také díky naší adopci věříme, že s námi lišky budou ještě pěkně dlouho!

A až to situace dovolí, určitě za nimi zajedeme na návštěvu! Co vy?

-AŠ-

Staň se i ty programátorem/kou!

Poznej naše kurzy programování:

Číst dále

 Eventree
AutTalk
Ceskomoravská
CitySpy
D&O consulting
Feel Good Company
IN-SPIRO
Informuji
Kiwi
Kudyznudy
M.arter
Nestle
Prague Monitor
Prague TV
ReactiveExp
StartupJobs
jooble
ČMAPM