Publikováno:
9. prosince 2020

Programátorem z bezpečí domova už za 4 měsíce

Pandemie koronaviru uvěznila mnohé lidi doma a téměř zastavila ekonomiku. Až odezní, svět bude jiný. Nezaměstnanost bude šplhat k 10 procentům a najít práci bude složité. Nečekejte, jaký osud vás potká. Změňte jej! Už dnes můžete z pohodlí, a hlavně bezpečí svého domova udělat krok ke kariéře, který se vám vyplatí. Naučte se kódovat a staňte se junior programátorem. Význam IT poroste a jestli něco COVID-19 spustil, pak to je obrovská vlna digitalizace a s ní spojený nástup technologií.

Výhled v mnoha oborech není zrovna růžový. Poslední nouzová opatření, pokud vše půjde dobře, padnou v dubnu 2021. Jenže pak ještě dlouhé týdny a měsíce bude nabíhat výroba a firmy se budou vzpamatovávat ze ztrát a ran, které v předchozích obdobích utržily. Aby přežily, budou muset přizpůsobit výrobu a propouštět své zaměstnance. Odbory očekávají, že půjde minimálně o 400 tisíc lidí, kteří přijdou o místo. Spolu s nimi na úřady práce zamíří i dalších sto tisíc živnostníků. Propad české ekonomiky se odhaduje o 6,5 procenta. Situace může být horší než za krize v letech 2008 a 2009. 

Posílená role IT a nárůst potřeby programátorů

Jedním z mála odvětví, kterého se koronavirus nedotkne, je IT. Vysoká poptávka po odbornících zde byla již před příchodem COVID-19 a nejinak to bude po něm. Právě pandemie totiž urychlila nástup moderních technologií. Mnoho firem bylo nuceno zcela přejít do online režimu. Aby vše v budoucnu fungovalo a nouzový režim byl nahrazen trvale udržitelným, budou muset podniky posílit IT oddělení, aby se měl o nové systémy kdo starat.

Z bezpečí domova a odkudkoliv

Pokud cítíte, že je vaše profese ohrožena nebo se chcete přesunout do lukrativního oboru, neváhejte. Pro změnu je ideální doba. Stejně ještě nějaký čas budete muset zůstat doma a na kolotoč pohovorů hned tak nedojde. Využijte toto období smysluplně a pusťte se do rekvalifikace z pohodlí a bezpečí svého domova bez ohledu na budoucí nařízení vlády. Jako vstupenka do světa IT vám může posloužit další plnohodnotný online rekvalifikační kur na junior programátora, který spustí 1. března 2021 Green Fox Academy. Ale mějte na paměti, že uzávěrka přihlášek do výběrového řízení je už 31. ledna 2021.  

Super intenzivní kurz nebo studium při práci

Velkou výhodou tohoto kurzu je, že si sami můžete zvolit jeho intenzitu. Záleží tak jen na vás, zda půjdete do celodenního vzdělávání, kdy je výuka každý pracovní den vždy od 9 do 18 hodin, nebo zvolíte variantu večerního a víkendového studia. Ta zahrnuje dva večery v týdnu a pak sobotu či neděli. Ať tak či onak za pár měsíců, budete připraveni na novou profesi. Konkrétně u intenzivní výuky to bude za čtyři měsíce, u part-time kurzu pak za 10,5 měsíce. 

Studium bude probíhat v malých skupinkách a chybět nebude ani individuální mentoring. Výuka bude převážně v českém jazyce, avšak komunikační znalost angličtiny je stále v IT oboru nezbytná. Také budete mít možnost se v klidu vrátit a znovu si přehrát jakoukoliv předchozí živou lekci. Kdybyste v průběhu kurzu zatoužili přejít na prezenční výuku a docházet do učeben, i to je možné.

Nejen díky programování lze uspět

V kurzu se naučíte nejen kódovat a programovací jazyk Java, který je teď firmami nejžádanější, ale budete si moci také pod vedením psychologa a kouče zlepšit své měkké dovednosti. Ty vám pak přijdou více než vhod po nástupu do nového zaměstnání. Bez týmové práce, prezentace a komunikace se totiž v dnešní době neobejdete. A když už jsme zmínili nové místo, pak je na místě dodat, že organizátor kurzu dává 100% garanci všem, kteří složí závěrečné zkoušky, že jim do šesti měsíců najde zaměstnání. Přitom je jedno, zda půjde o intenzivní či part-time kurz. Že nejde jen o plané sliby, dokazují čísla, kdy 99 % absolventů pracuje na pozici junior programátora. Uplatnění našli ve firmách jako Rohlik.cz, Lundegaard či Artinii

Nemáte peníze? Zaplaťte klidně až po nástupu do práce

Další velkou výhodou je, že Green Fox Academy nabízí také flexibilitu při platbě školného. Máte-li finanční rezervy, pak zvolte platbu předem. Pokud zrovna nejste v situaci, kdy byste si mohli takový výdaj dovolit, nevadí. Kurz můžete uhradit zpětně, až nastoupíte do zaměstnání. 

Zní vám to všechno dobře, ale pořád si nejste jistí, zda IT a kódování je pro vás to pravé? Váháte, zda máte na to stát se programátorem? Pak zkuste výběrové řízení. Je koncipováno tak, aby ve vás našlo skrytého génia. Pokud jím projdete, máte předem jasnou zářnou budoucnost. Během něho se totiž ukáže, zda máte všechny potřebné schopnosti a vlastnosti pro to, abyste v oboru, kterému bude patřit budoucnost, uspěli. Zkusíte to?

Více na Online rekvalifikační kurz na Junior programátora

-AŠ-Zelená pro všechny s motivací.

Poznej naše kurzy Junior programátora: