#StayAtHome Coding Camp

BEZPLATNÝ ONLINE KURZ PROGRAMOVÁNÍ
Data zahájení: 30. března | 6. dubna | 13. dubna | 20. dubna 2020

Přihlásit seregistrovat
Přemýšlíte, jak trávit čas v době koronavirové pandemie smysluplně? Lákají vás technologie? Chcete zjistit, zda je programování pro vás to pravé? Nebo si chcete vyzkoušet, jak probíhá výuka v bootcampu? Naučte se základy programování a vytvořte si svou první webovou aplikaci od nuly s pomocí našich profesionálních mentorů.

Pro koho je tento kurz určen?

Úplně pro všechny! Neustále hledáme způsoby, jak využít naši odbornost v rámci kampaně #ZustanDoma a proto jsme se rozhodli nabídnout bezplatné online programovací školení těm, kteří nemohou za současných podmínek provozovat své zaměstnání a také těm, kteří chtějí čas doma využít k seberozvoji a naučit se dovednost přítomnosti i budoucnosti. Programování.

Díky kurzu si nejen vylepšíte své CV, ale také může představovat vstupní bránu k nové kariéře pro ty, kteří jsou nuceni změnit svou práci. Věříme, že programovací profese nadále zůstane neohroženou (v roce 2020 v ČR chybělo 30 000 IT specialistů).

Pokud jste dostatečně odhodláni přiučit se něčemu novému, vyplňte přihlášku ve spodní části této stránky!

O nás...

Rekvalifikujeme lidi různých předchozích zaměstnání a věkových kategorií na junior programátory. Naše školy se nachází v Praze a Budapešti. V září nám bude 5 let!

Věříme v sílu sociálního distancování, proto jsme se v polovině března 2020 rozhodli přesunout výuku do online prostředí.
#socialdistancing

Jaká je struktura kurzu?

1. týden (Po - Pá, 15:00-19:00)

  • HTML, CSS
  • Mini projekt: vaše první vlastní webová stránka (ano, už v prvním týdnu!)

2. týden (Po - Pá, 15:00-19:00)

  • Git, GitHub
  • Základy JavaScriptu

3. týden (Po - Pá, 15:00-19:00)

  • Projekt: vaše první vlastní webová aplikace

Vedoucí mentoři kurzu aneb kdo vám bude se vším pomáhat..

Esy
Crux
Mentor v Green Fox Academy
Programovat začal v pěti letech, kdy neuměl ještě ani číst. Kromě programování ho baví focení a natáčení videí. V Green Fox Academy se věnuje českým i zahraničním studentům od května 2019 a specializuje se na jazyky C# a Python. Nebojte se ho zeptat na cokoli ohledně obsahu výuky v našich kurzech.
Lukáš
Vykydal
Mentor v Green Fox Academy
V září 2019 začal navštěvovat rekvalifikační kurz Junior programátora a o 5 měsíců později jej úspěšně zakončil závěrečnou zkouškou s nadprůměrným výsledkem. Dnes je juniorním mentorem v Green Fox Academy.
Ádám
Gyulavári
Vedoucí technický mentor
Svou kariéru IT odborníka odstartoval již na střední škole, i když ne zcela běžným způsobem – vedle informatiky vystudoval i strojírenství. Od té doby vyvíjel aplikace pro Android. Kromě programování ho baví i práce s lidmi, proto rád učí.

Co budete potřebovat?

  • Počítač se stabilním internetovým připojením
  • Angličtinu alespoň na komunikativní úrovni. Naši mentoři vám budou pomáhat v češtině, hlavní výuka však bude probíhat v angličtině.
  • 4 hodiny volného času denně po dobu tří týdnů, od 15:00 do 19:00.
  • Ideálně také sluchátka a web kameru
  • Vyplnit přihlášku níže

Přihláška

Termín od 30. března a 6. dubna je již plně obsazen.


REGISZTRÁCIÓ - WORKSHOP
Köszönjük, a regisztrációt rögzítettük.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Často kladené dotazy

Technické dotazy

Nepřišel mi od vás žádný e-mail 
Během pár minut po registraci vám přijde e-mail “Potvrzení registrace”. To znamená, že vše proběhlo v pořádku a úspěšně jste se zaregistrovali. Pokud by se v průběhu registrace objevil problém, např. přerušení spojení, a e-mail by zhruba do hodiny nepřišel, proveďte registraci znova. V pátek před začátkem vašeho kurzu vám přijdou e-mailem informace o tom, jak se připojit. Pokud vám e-mail nepřijde, zkontrolujte SPAM složku, ve které e-mail pravděpodobně bude. Brzy po tom, co kurz začnete, vám přijde e-mail s informacemi jak se připojit k aplikaci Discord.
  
Nefunguje mi odkaz na stránku nebo video
Pravděpodobně bude problém na straně prohlížeče. Doporučujeme ke kurzu používat prohlížeč Google Chrome. Zaznamenali jsme potíže zejména s Microsoft Edge či Internet Explorer, které k takovému vysílání nejsou nejvhodnější.

Dotazy ke kurzu

Opravdu je kurz vhodný pro naprosté začátečníky?
Ano, chceme, aby vstupní požadavky byly co nejmenší, což znamená, že potřebujete pouze:
1. Počítač se stabilním připojením k internetu a mikrofonem (je dobré mít webkameru, ale není to nutné).
2. Angličtinu - alespoň na komunikativní úrovni.
3. Čas po dobu 3 týdnů a to každý pracovní den od 15:00 do 19:00.

Je to opravdu zdarma?
Ano, naším hlavním cílem je dát co nejvíce lidem příležitost vyzkoušet si programování v době současné koronavirové pandemie, ať už chtějí získat nové znalosti a smysluplně trávit volný čas nebo dokonce přemýšlejí o začátku nové kariéry.

Jsou zde nějaká omezení v počtu účastníků?
Snažíme se možnost účasti poskytnout všem zájemcům, proto spouštíme hned 4 po sobě jdoucí běhy. Zároveň však chceme udržet vysokou kvalitu a styl Green Fox Academy, proto je pro nás velmi důležité, aby zkušenosti každého účastníka byly jen ty nejlepší. Proto jsme kvůli tomu a také velkému zájmu již uzavřeli první dva termíny, avšak stále je možné se přihlásit na termíny od 13. a 20. dubna. 

Co když se mohu připojit pouze na část daných 4 hodin denně?
Účast v takových případech v zásadě nedoporučujeme, ale můžete to zkusit, pokud máte dostatečnou motivaci. :-) Vzhledem k tomu, že kurzy začnou od nuly, většina účastníků pravděpodobně nebude mít předchozí zkušenosti s programováním. Pravděpodobně jen ti, kteří jsou opravdu hodně motivováni a odhodláni programovat, budou schopni vyrovnat ztrátu několika hodin. Vzhledem k obrovskému zájmu se neočekává, že po společných kódovacích hodinách budeme schopni uspokojit individuální potřeby. Doporučujeme tedy, abyste před přihlášením zvážili, kolik času můžete věnovat samouce.

Kolik času z daných 4 hodin budu muset strávit domácími úkoly?
Přibližně půlhodinu denně.

Budou školicí materiály pro účastníky po kurzu stále k dispozici?
Většina výukových materiálů bude k dispozici ve video formátu a tzv. přehledy učiva budou nahrávány pro pozdější kontrolu. V daných 4hodinových časových úsecích budete pracovat na úkolech s vaší studijní skupinou, abyste mohli snadno diskutovat, sdílet zpětnou vazbu a společně se rozvíjet. Naši mentoři s vámi samozřejmě budou spolupracovat a pomáhat prostřednictvím online platformy pomocí otázek a odpovědí. Tyto hodiny se však už nahrávat nebudou, neboť budou probíhat ve formě živého přenosu od 15:00 do 19:00, takže je důležité, abyste se přihlašovali pouze pokud jste skutečně k dispozici v daném čase.

Jak bude kurz probíhat? Bude interaktivní, potřebuji mikrofon, sluchátka nebo webovou kameru?
Mezi 15:00 a 19:00 bude probíhat především interaktivní týmová práce, která kromě vašeho počítače vyžaduje alespoň jeden dobře fungující mikrofon. Webkamera není nutná pro absolvování kurzu, ale může vám pomoci lépe se poznat a podpořit týmovou práci. 

Jaký notebook potřebuji pro kurz?
Notebook by měl mít alespoň dvoujádrový procesor se 4GB pamětí. Operačním systémem může být Microsoft Windows, Linux nebo Mac OS. Můžete také pracovat ze stolního počítače.

Budu pracovat na firemním notebooku. Jaké programy mohou být vyžadovány pro účast na kurzu? Musím do notebooku nainstalovat nějaké programy?
V prvním týdnu pravděpodobně nebudete potřebovat nic jiného než stolní aplikaci Discord. Později se budou hodit tato rozhraní:
https://desktop.github.com/
https://code.visualstudio.com/ 

Mohli byste mi dát trochu více informací o struktuře kurzu? Na jak složitých projektech budeme pracovat?
Během prvních 2 týdnů se budete věnovat 4 tématům. Každé téma vám nejprve představíme během tzv. přehledu učiva (material review). Ten bude probíhat pomocí YouTube Streamu, kde s vámi vyučující mentor projde jednotlivé části učiva. Poté se připojíte ke své studijní skupině a budete řešit dílčí cvičení. Každá skupina studentů si bude navzájem pomáhat a společně dosáhne skutečných řešení. Vždy se můžete ptát a sdílet zpětnou vazbu. Protože kurz je pro úplné začátečníky, soustředíme se hlavně na základy. Na konci projektu porozumíte základům Javascriptu a jQuery. 

Jsou na konci kurzu nějaké zkoušky?
Ne. 

Poskytujete na konci kurzu nějaký certifikát?
Ne, na konci kurzu budete obohaceni o první samostatně vyvinutou webovou aplikaci a spoustu praktických znalostí. :) 

Nabízíte headhuntingové služby po ukončení kurzu? 
Tento třítýdenní kurz je určen spíše k tomu, abyste zjistili, zda vás programování baví. Za tak krátkou dobu nebudete schopni získat znalosti, které potřebujete k nalezení zaměstnání v IT. Pokud jste si již jisti, že v budoucnu chcete pracovat v oblasti IT, doporučujeme náš rekvalifikační kurz na Junior programátora nebo náš part-time kurz programování. Více informací naleznete na https://www.greenfoxacademy.cz/jdc/kurzy

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR