Publikováno:
4. ledna 2021

10 důvodů, proč se rekvalifikovat na programátora

Už dávno neplatí, že tahle profese se hodí jen pro pár vyvolených jedinců, kteří společně obývají stísněné suterénní prostory plné kabelů a zběsile buší do umaštěných klávesnic. Zapomeňte na všechno, co jste viděli v seriálu Ajťáci. Od dob počítačového pravěku se toho hodně změnilo.

Bez různých na míru ušitých provozních a zákaznických aplikací s odpovídajícím webovým rozhraním se už dnes neobejde téměř žádná větší firma. Z internetu se zase stal hlavní prodejní kanál i marketingový nástroj. A o všechny tyto systémy je třeba neustále se starat, zdokonalovat je a vyvíjet nové tak, jak si žádá doba a zákazníci. Programátor se stal nedostatkovým zbožím.

1.       Profese budoucnosti

A v budoucnosti tomu nebude jinak, právě naopak. Zatímco řada tradičních zvláště administrativních profesí zanikne, budou to právě ajťáci, do jejichž rukou bude svěřen hladký chod firmy. Práce v IT tak bude zlatým dolem. Digitalizace je neúprosná, vybírá si svou daň, ale zároveň přináší nové příležitosti. To se můžete dočíst i v článku na E15.cz.

2.       Budete hýčkáni

Větší podniky si vydržují svůj tým IT specialistů, kteří nejlépe znají potřeby dané firmy a dokážou rychle a pružně reagovat na aktuální potřeby. Ze suterénních prostor vystoupali ajťáci do vrchních pater, aby mohli být blíže managementu.

3.       Pocit uznání a důležitosti

Pro mnohé představuje právě pocit uznání a důležitosti rozhodující aspekt spokojenosti v zaměstnání.  

4.       Dobře vám zaplatí

A když už zastáváte tak důležitou pozici, je nasnadě, že vám firma dobře zaplatí. Nefunguje to ale tak, že byste coby novic otevřeli dveře do kanceláře a zkušení zaměstnanci padli z vašich schopností do mdlob. Budete muset ukázat, co umíte a hlavně pořád své umění zdokonalovat. I v tomto oboru panuje čím dál větší konkurence. Ale pokud budete opravdu dobří, dočkáte se královské odměny. Není výjimkou, že si schopní programátoři za pár let sáhnou i na hezkou stovku tisíc měsíčně.  

5.       Nejen časová flexibilita

Zaměstnavatelé často poskytují svým „kreativním“ zaměstnancům určitou míru svobody, co se týče pracovní doby i nutnosti pobytu v kanceláři. Částečný home office se už dnes stal téměř standardem.

6.       Zajímavá a kreativní práce

Během kariéry programátora budete často pracovat na unikátních projektech s celým týmem zkušených odborníků z dalších oborů, kteří vás obohatí.

7.       Je to sexy

O tom, že jsou ajťáci takoví „jiní“, trochu zvláštní tvorové, se už napovídalo hodně. Nová doba však tyhle předsudky spolehlivě boří. Na druhou stranu, každý z nás je jiný a ke své práci potřebuje svoje zázemí a soustředění. Že ten navoněný borec v kavárně, co tak ladně upíjí kávu, je zrovna programátor, byste si sotva tipli. A co teprve ženám, které tajuplně přemítají za obrazovkou počítače, těm to sluší ještě víc.  

8.       Rozvíjíte své schopnosti

Nejen při samotném programování, kdy efektivně zaměstnáváte svůj mozek. Ale řada firem, ať už pro vlastní potřeby, nebo čistě jen proto, aby si vás udrželi, nabízí možnosti dalšího vzdělávání, získání nových certifikátů a pořízení nejnovějších technologií. Budete tak nuceni neustále rozvíjet své schopnosti, myšlení a udržíte si přehled o všech novinkách ze světa programování.

9.       Programátorem za 4 měsíce

Určitě to není tak, že by se IT specialistou mohl stát každý filozof, který tráví hodiny tlacháním o pomíjivosti lidského konání. Nicméně díky masivnímu pokroku v oboru už dnes pro jedince, který má určité analytické schopnosti a je ochoten se stále učit, nepředstavuje kódování nic složitého. Změna oboru není v dnešní době nic výjimečného. Rekvalifikace se stala běžnou součástí profesního života.

Rekvalifikační kurzy programování jsou dostupné pro každého, stačí si jen vybrat. Je to cesta do kopce, ne však na Mount Everest. Zní to možná bláhově, ale například Green Fox Academy je schopná díky unikátní metodice výuky ve svém bootcampu vychovat programátory na pozici junior za pouhé čtyři měsíce. A to už minimálně stojí za úvahu.

10.   Je to výzva i příležitost!

Podrobnosti o rekvalifikačních kurzech programování od Green Fox Academy naleznete zde. Chtěli byste bootcamp Junior programátor vyzkoušet, pak vyplňte přihlášku do přijímacího řízení. Rovnou tak i zjistíte, zda se do IT hodíte.

ZS

Staň se i ty programátorem/kou!

Poznej naše kurzy programování:

Číst dále

 Eventree
AutTalk
Ceskomoravská
CitySpy
D&O consulting
Feel Good Company
IN-SPIRO
Informuji
Kiwi
Kudyznudy
M.arter
Nestle
Prague Monitor
Prague TV
ReactiveExp
StartupJobs
jooble
ČMAPM