Publikováno:
29. listopadu 2020

10 důvodů, proč se rekvalifikovat na programátora

Už dávno neplatí, že tahle profese se hodí jen pro pár vyvolených jedinců, kteří společně obývají stísněné suterénní prostory plné kabelů a zběsile buší do umaštěných klávesnic. Zapomeňte na všechno, co jste viděli v seriálu Ajťáci. Od dob počítačového pravěku se toho hodně změnilo.

Bez různých na míru ušitých provozních a zákaznických aplikací s odpovídajícím webovým rozhraním se už dnes neobejde téměř žádná větší firma. Z internetu se zase stal hlavní prodejní kanál i marketingový nástroj. A o všechny tyto systémy je třeba neustále se starat, zdokonalovat je a vyvíjet nové tak, jak si žádá doba a zákazníci. Programátor se stal nedostatkovým zbožím.

1.       Profese budoucnosti

A v budoucnosti tomu nebude jinak, právě naopak. Zatímco řada tradičních zvláště administrativních profesí zanikne, budou to právě IT specialisté, do jejichž rukou bude svěřen hladký chod firmy. Digitalizace je neúprosná, vybírá si své daně, ale zároveň přináší nové příležitosti. To se můžete dočíst i v článku od E15.cz.

2.       Budete hýčkáni

Větší podniky si vydržují svůj tým IT specialistů, kteří nejlépe znají potřeby dané firmy a dokážou rychle a pružně reagovat na aktuální potřeby. Ze suterénních prostor vystoupali „ajťáci“ do vrchních pater, aby mohli být blíže managementu.

3.       Pocit uznání a důležitosti

Pro mnohé představuje právě pocit uznání a důležitosti důležitý aspekt spokojenosti v zaměstnání.  

4.       Dobře vám zaplatí

A když už zastáváte tak důležitou pozici, je nasnadě, že vám firma dobře zaplatí. Nefunguje to ale tak, že byste coby novic otevřeli dveře do kanceláře a zkušení zaměstnanci padli z vašich schopností do mdlob. Budete muset ukázat, co umíte a hlavně pořád své umění zdokonalovat. I v tomto oboru panuje čím dál větší konkurence. Ale pokud budete opravdu dobří, dočkáte se královské odměny. Není výjimkou, že si schopní programátoři za pár let šáhnou i na hezkou stovku tisíc měsíčně.  

5.       Nejen časová flexibilita

Zaměstnavatelé často poskytují svým „kreativním“zaměstnancům určitou míru svobody, co se týče pracovní doby i nutnosti pobytu v kanceláři. Částečný home office se už dnes stal téměř standardem.

6.       Zajímavá a kreativní práce

Během kariéry programátora budete často pracovat na unikátních projektech s celým týmem zkušených odborníků z řady dalších oborů, kteří vás obohatí.

7.       Je to sexy

Že jsou „ajťáci“ takoví „jiní“, trochu zvláštní tvorové, se už napovídalo hodně. Nová doba však tyhle předsudky spolehlivě boří. Na druhou stranu, každý z nás je jiný a ke své práci potřebuje to svoje zázemí a soustředění. Že ten navoněný borec v kavárně, co tak ladně upíjí kávu, je zrovna programátor, byste si sotva tipli. A co teprve ženám, které tajuplně přemítají za obrazovkou počítače, těm to sluší ještě víc.  

8.       Rozvíjíte své schopnosti

Nejen při samotném programování, kdy efektivně zaměstnáváte svůj mozek. Ale řada firem, ať už pro vlastní potřeby, nebo čistě jen proto, aby si vás udrželi, nabízí možnosti dalšího vzdělávání, získání nových certifikátů a pořízení nejnovějších technologií. Budete tak nuceni neustále rozvíjet své schopnosti a myšlení.

9.       Programátorem za 4 měsíce

Určitě to není tak, že by se IT specialistou mohl stát každý filozof, který tráví hodiny tlacháním o pomíjivosti lidského konání. Nicméně díky masivnímu pokroku v oboru už dnes pro jedince, který má určité analytické schopnosti a je ochoten se stále učit, nepředstavuje programování nic složitého. Je to cesta do kopce, ne však na Mount Everest. Zní to možná bláhově, ale například Green Fox Academy je schopná díky unikátní metodice výuky vychovat programátory na pozici junior za pouhé čtyři měsíce. A to už minimálně stojí za úvahu.

10.   Je to výzva i příležitost!

Podrobnosti o rekvalifikačním kurzu na Junior programátora od Green Fox Academy naleznete zde. Uzávěrky přihlášek do přijímacího řízení výběrového řízení právě probíhají. Zjistíte v něm mimo jiné, zda se do IT oboru hodíte.

ZS

Build your IT career. With us.

Poznej naše kurzy Junior programátora: