Publikováno:
30. srpna 2020

Rekvalifikace do IT během zaměstnání

Přes 777 tisíc Čechů je nyní v rámci programu Antivirus doma, jelikož pro ně firmy nemají práci. Ač vláda schválila prodloužení této podpory do konce října, odborníci varují, že fakticky čtvrtina z těchto lidí se nemá kam vrátit, jelikož jejich pracovní místa už zanikla. Pokud jste mezi nimi či chcete vyměnit svůj stagnující obor za perspektivnější, IT je ideální volbou. Navíc rekvalifikační kurzy probíhají i po večerech a víkendech, takže je zvládnete i při práci.

Největší problém současnosti je nejistota. Nikdo totiž neví, zda s ním ve skutečnosti zaměstnavatel ještě počítá. To se ukáže v druhé polovině října, jak se bude blížit konec programu Antivirus. Podle prognóz ekonomů 200 000 lidí, kteří v něm nyní jsou, zamíří na úřady práce a další velká část přejde do navazujícího Kurzarbeitu. Tedy bude pracovat pár hodin v týdnu podle toho, jak bude mít zaměstnavatel zakázky. Vláda také slibuje, že v listopadu podpoří rekvalifikace, a to zejména ty související s Průmyslem 4.0. Tedy technické profese a IT.


Přeškolení současně se zaměstnáním

Vize vlády i dalších expertů tak je, že při zkrácené pracovní době se lidé budou ve volném čase připravovat na novou profesi. Ovšem těžko se odhaduje, kdy představitelé státu zveřejní přesný plán a hlavně jeho finální podobu. Proto byste na ně neměli spoléhat a sami byste měli udělat první krok. Zvláště působíte-li v oborech, které nemají perspektivu do budoucna a jsou v útlumu.


IT vám nabízí skvělé východisko. Odvětví má obrovský potenciál, nabízí jedny z nejvyšší platů a hlavně stabilitu. Navíc rekvalifikovat se na junior programátora lze během dvou večerů v týdnu a jednoho dne o víkendu, a to jak online z bezpečí svého domova, tak prezenčně v pražské učebně na Václavském náměstí. Díky tomu zvládnete vše i během zaměstnání. Takže nemusíte řešit výpadek příjmu, ale zároveň se už připravujete na změnu kariéry. Za 10 měsíce z vás totiž budou ajťáci.

Mentor Lukáš


Jistota uplatnění v novém oboru

Zásadní výhodou kurzu Junior programátor je to, že jeho organizátor dává absolventům 100% garanci pracovního umístění, nebo vrací školné. Tedy nemusíte se stresovat s hledáním nového místa. Green Fox Academy vám s tím pomůže. Zároveň nabízí možnost 90 % školného začít splácet až po nástupu do práce v IT, což vám může, pokud se nyní nacházíte ve složitější finanční situaci, hodně usnadnit rozhodování.

Studenti třídy nesoucí název Vetulus


Jestli váháte, zda máte na kódování talent, vyzkoušejte si výběrové řízení. Pokud byste ani po jeho absolvování neměli jasno, první dva týdny kurzu, které jsou nezávazné, vám rozptýlí všechny pochybnosti. Nejbližší kurzy na zkrácený úvazek s online i prezenční výukou začínají 16. listopadu 2020. Je tedy je ideální chvíle se přihlásit. Čím dříve se do toho pustíte, tím rychleji dostanete odpověď na otázku, zda v IT a programování máte budoucnost a může to být vaše cesta a šance na nastartování nové životní a profesní etapy.

Přihláška do ONLINE kurzu Junior programátora na zkrácený úvazek

Přihláška do PREZENČNÍHO pražského kurzu Junior programátora na zkrácený úvazek

-AŠ-

Start dalšího prezenčního kurzu na částečný úvazek: 16. listopadu 2020
Start dalšího prezenčního kurzu na plný úvazek: 1. března 2021

Start nadcházejícího online kurzu na zkrácený úvazek: 17. listopadu 2020
Start nadcházejícího online kurzu na plný úvazek: 16. listopadu 2020

Upozornění!
Přijímací řízení a přijímací pohovory probíhají průběžně. Volná místa se postupně zaplňují. Chceš-li tedy mít jistotu, že se do kurzu dostaneš, přihlas se co nejdříve!

Pokračuj a nauč se nejžádanější dovednosti současnosti!