Publikováno:
22. ledna 2021

TOP 10 profesí, na které nepotřebujete diplom

Pandemie postihla miliony lidí a také pracovní trh. Podle profesní sítě LinkedIn hospodářská krize související s koronavirem přiměla podniky propouštět a nábor nových zaměstnanců se výrazně zpomalil. Přesto jsou profese, kterých se to nedotklo. Pokud přemýšlíte o rekvalifikaci, pak zvolte práci z následující desítky, nepotřebujete k ní vysokoškolský titul a poptávka po specialistech je vysoká.

I když čísla v Česku zatím vykazují jen minimální růst nezaměstnanosti, může se to rychle změnit. Dopady COVID-u 19 na ekonomiku jasně dokumentuje zpráva Mezinárodní organizace práce OSN. Podle ní jen ve druhém čtvrtletí roku 2020 ubylo celosvětově zhruba 400 milionů pracovních míst s plným úvazkem. V Česku se realita ukáže po skončení podpůrných programů Antivirus.

kvalifikační kurz junior programátora green fox academy

Hrozí-li vám ztráta zaměstnání, či delší dobu cítíte, že váš obor stagnuje, pusťte se co nejdříve do rekvalifikace. Při výběru nové profese byste měli brát ohled zejména na to, jaká je poptávka po lidech a výhled do budoucnosti. V mnohých odvětvích je totiž obrovská konkurence. Na volné místo se mnohdy hlásí mnohonásobně víc uchazečů, než tomu bylo třeba vloni a šance na úspěch se tak výrazně snižuje.

Studenti rekvalifikačního kurzu v Green Fox Academy
Ne vždy je potřeba diplom z vysoké školy, někdy stačí rekvalifikační kurz

Ovšem nemusíte si zoufat. LinkedIn má pro vás řešení. Sestavil žebříček 10 nej profesí, po kterých je aktuálně největší sháňka. Navíc zájem o tyto odborníky roste v posledních čtyřech letech stabilně a ani pandemie na tom nic nezměnila. Jejich obrovskou výhodou je, že abyste se o volné místo mohli ucházet, nepotřebujete vysokoškolské vzdělání, mnohdy stačí opravdu kvalitní bootcamp či rekvalifikační kurz a dveře máte otevřené. Zcela postačí základy a chuť se dál učit.

TOP 10 profesí podle LinkedIn, kde můžete uspět i bez vysokoškolského diplomu:

1. Programátor

2. Obchodní zástupce

3. Projektový manažer

4. Správce IT

5. Pracovník zákaznického servisu  

6. Specialista digitálního marketingu

7. Pracovník IT podpory

8. Datový analytik  

9. Finanční analytik

10. Grafik  

Studenti rekvalifikačního kurzu v Green Fox Academy
Studenti rekvalifikačního kurzu v Green Fox Academy

Možná vás to překvapí, ale opravdu k tomu, abyste se stali programátorem, vysokou školu nepotřebujete. Pro juniorní pozici vám stačí čtyři měsíce intenzivního studia a dobrý rekvalifikační kurz programování, kde získáte opravdu solidní základy. Pokud zvolíte variantu rekvalifikace při zaměstnání, pak to zabere měsíců deset. Možnost studia zcela on-line je samozřejmostí. Takže pandemie nepandemie na cestě k novému místu vás nic nezastaví. Navíc stále více odborníků hovoří o tom, že v budoucnu se stejně bez programování neobejdete.

Navíc zvolíte-li správného organizátora bootcampu, jakým je Green Fox Academy, získáte rovnou i garanci umístění v oboru, což vám hodně usnadní start v odvětví, kde jsou jedny z nejvyšší platů a nejbohatších benefitů současnosti. Je tedy jen na vás, zda se dál budete třást při myšlence, co vás čeká v nejbližší době, nebo aktivně uděláte první krok ke změně a stane se z vás třeba právě programátor.

Garance kurz junior programátora green fox academy

-AŠ-

I ty máš zelenou pro kariéru v IT.

Přihlas se

Číst dále

 Eventree
AutTalk
Ceskomoravská
CitySpy
D&O consulting
Feel Good Company
IN-SPIRO
Informuji
Kiwi
Kudyznudy
M.arter
Nestle
Prague Monitor
Prague TV
ReactiveExp
StartupJobs
jooble
ČMAPM