Publikováno:
6. ledna 2021

Do IT už za 4 měsíce a odkudkoliv!

Víte, která profese patří do TOP 5 nejlépe placených v Česku a chybí v ní 30 tisíc odborníků? Je to IT specialista. Ač epidemie koronaviru na pracovní trh těžce dolehla, tak tomuto oboru paradoxně pomohla. Urychlila digitalizaci a s ní vzrostl zájem o znalce problematiky. Pokud cítíte, že stagnujete nebo jste přímo ohroženi ztrátou práce, je pro vás východiskem rekvalifikace. Do IT se můžete dostat už za čtyři měsíce coby junior programátor, navíc z bezpečí a pohodlí domova, chaty či chalupy.

Nezaměstnanost začíná pomalu a jistě stoupat. Už překonala hranici čtyř procent. Ekonomové ale očekávají, že počet lidí bez práce nadále poroste. Optimisté odhadují, že se zastaví v roce 2021 kolem pěti procent, pesimisté uvádí nezaměstnanost až deset procent. Problém ale spočívá v tuto chvíli jinde. Firmy zastavily nábor. Počet uchazečů na jedno volné místo je tak mnohonásobně vyšší, než byl v minulosti.

Nečekejte, ale situaci aktivně řešte

Je tedy na čase přemýšlet o budoucnosti. Pokud cítíte, že potřebujete změnu nebo máte delší dobu problém najít novou práci, začněte se zajímat o rekvalifikační kurzy. Změnit svůj profesní život nyní můžete z pohodlí domova, chaty či chalupy i ze zahraničí. Zkrátka odkudkoliv, pokud se rozhodnete pro online výuku. Díky ní budete v bezpečí i v době pandemie, která online výuku nijak neomezuje. Navíc si vyzkoušíte, jaké to je pracovat vzdáleně a být tzv. digitálním nomádem.

Do IT s pevnými základy

Rekvalifikace paradoxně nikdy nebyla snazší, zvláště zvolíte-li IT. S ohledem na chybějící deseti tisíce expertů jsou firmy ochotné dělat kompromisy a přijmout i nováčky v oboru, kteří absolvovali rekvalifikační kurz programování. Nicméně pro takový start je potřeba mít dobré základní vědomosti a v problematice se orientovat. Vyberete-li si správné školení, pak vám může stačit i několik měsíců intenzivní výuky. Je však dobré zjistit si reference a také jaké programovací jazyky vás budou učit. V případě bootcampu a online kurzu Junior programátor, který pořádá Green Fox Academy, si osvojíte základy kódování a budou vám stačit čtyři měsíců. Pak budete připraveni na restart kariéry. Navíc organizátor vám pomůže s nalezením práce. Na to vám dá dokonce 100 % garanci. Navíc online kurz je o něco levnější než prezenční a školné můžete doplatit, až nastoupíte do práce.

ONLINE REKVALIFIKAČNÍ KURZ NA JUNIOR PROGRAMÁTORA

V kurzu Green Fox Academy lze studovat online odkudkoliv

Nebudete v tom sami

Ač se budete učit online, nemusíte mít obavy, že byste neměli podporu. Stanete se součástí studijní skupiny, takže si navzájem můžete radit a probírat svoje postřehy. Také materiály si můžete kdykoliv znovu projít či přehrát. Současně vám bude k ruce mentor ochotný kdykoliv pomoci a individuálně s vámi cokoliv probrat, buď online nebo osobně v pražské učebně. Lákají-li vás kurzy programování, pak neváhejte a přihlaste se do bootcampu. Pokud máte spoustu otázek, můžete si zarezervovat online schůzku, na níž vám organizátor zodpoví všechny vaše dotazy.

Budoucnost bude patřit kodérům

Pokud se vám v hlavě pořád ozývá otázka, proč právě IT, pak odpověď je nasnadě. Je to obor, který má největší perspektivu. Bez počítače se při práci už nyní obejde málokdo a bez znalosti programování to v budoucnu nepůjde. Kromě toho v IT jsou jedny z nejvyšších platů, konkrétně jde o čtvrtou nejlépe placenou profesi v Česku. Nabízí nejbohatší benefity, nejširší nabídku práce a největší ochotu zaměstnavatelů poskytovat flexibilní úvazky a home office. Navíc oproti jiným profesím z TOP 5 nevyžaduje vysokoškolský diplom, ani vědeckou či politickou kariéru nebo bílý plášť. Pokud máte rádi technologie, jste kreativní a máte rádi výzvy, pak rozhodně nad rekvalifikací na programátora přemýšlejte.


Zelená pro všechny s motivací.