Potřebujete více informací?
Zkuste si projít nejčastěji kladené dotazy

Často kladené dotazy

Jak zjistím, jestli se zvládnu stát juniorním programátorem za 4 měsíce?

Naše výběrové řízení je nastaveno tak, abychom odhalili odpověď na tuto otázku. Během výběrového procesu zkoumáme nejen vaši motivaci, ale i analytické myšlení, rychlost řešení problémů a schopnost učení. Tyto dovednosti hodnotíme na základě výsledků, kterých dosáhnete ve dvou online hrách (Dotto a Curiosity). Celkové dosažené skóre během výběrového řízení pak musí dosáhnout stanovené hranice, která odpovídá profilu studenta, jenž je schopen zvládnout studijní plán v období 4 měsíců.

Proč je znalost angličtiny nezbytná pro účast v kurzu?

Angličtina je hlavním jazykem používaným v IT průmyslu, proto je nutné, aby ji profesionálové na celém světě ovládali, a tak mohli spolupracovat s kolegy a pomáhat svým zákazníkům. Na začátku však nemusíte umět mluvit plynule, ale měli byste alespoň dobře rozumět psanému slovu. Své jazykové dovednosti můžete rozvíjet souběžně s těmi programovacími až v průběhu kurzu. Většina našich mentorů jsou Češi, takže je můžete kdykoliv požádat o vysvětlení probírané látky také v češtině.

Proč je výběrové řízení tak důležité?
Ne každý zvládne změnit svou kariéru za 4 měsíce. Důkladným hodnocením kognitivních schopností uchazečů, jejich motivace a reakcí na praktické základní úkoly kódování chceme minimalizovat riziko přijetí lidí, kteří nejsou schopni odolat intenzitě kurzu a výzvám, které přináší změna kariéry. Vybíráme pouze ty, o nichž jsme přesvědčeni, že ji zvládnou. Náš výběrový proces zajišťuje, že všichni studenti jsou vysoce motivovaní jedinci, kteří jsou schopni udržet očekávané tempo učení a mají potenciál vyniknout v IT profesích.

Je něco, co může být výhodou a přispět k úspěchu ve výběrovém řízení?

Ano. Pokud jste již zkusili jakoukoli formu programování (online kurz, workshop v Green Fox Academy) nebo pokud jste získali titul v jakémkoliv oboru.

Proč vám kurz může připadat drahý?
Jsme soukromá společnost a nedostáváme žádné dotace ani příspěvky od jakýchkoliv organizací. Chceme vám zajistit co nejvyšší kvalitu vzdělání, proto platíme našim mentorům to, co by vydělali jako seniorní vývojáři. Považujte to za investici do své budoucnosti. Navíc poskytujeme 100% záruku toho, že po dokončení studia najdete práci. Pokud by se vám to do 6 měsíců nepodařilo, vrátíme vám celou zaplacenou částku zpět.

Mohu se přihlásit teď ale začít studovat až v následujícím kurzu?

Ano, pokud projdete úspěšně výběrovým řízením, můžeme vám podržet místo do budoucna. Nemůžeme vám nicméně garantovat, že v následujících kurzech bude dostatek volné kapacity.

Je možné vyzkoušet si výběrové řízení nanečisto?

Bohužel tuto možnost nenabízíme, neboť celý výběrový proces vyžaduje velkou investici energie, jak z naší strany, tak ze strany potenciálního studenta.

Pokud neprojdu výběrovým řízením, mohu se přihlásit znovu?

Ano, ale mezi jednotlivými přihláškami musí být časový rozestup nejméně šest měsíců. Věříme, že tato doba je nezbytná k přípravě na další absolvování výběrového procesu. 

Existuje věkový limit pro přihlášení do kurzu?

Ne, ale vždy se snažíme být ohledně našeho kurzu transparentní. Našemu nejstaršímu studentovi bylo v době, kdy navštěvoval kurz, 46 let a bylo pro něj obtížnější dokázat, že je schopen zastávat juniorní pozici stejně dobře jako jeho mladší kolegové. Nicméně je plně na vašem zvážení, jak zvládnete nastartovat kariéru na juniorní pozici po letech zkušeností v jiném oboru. 

Jak dlouho před začátkem kurzu budu vědět, jestli jsem byl/a přijat/a?

Vždy se snažíme informovat všechny uchazeče nejpozději 30 dní před začátkem kurzu. Jednotlivé části výběrového řízení obsáhnou období zhruba dvou týdnů a po každém jednotlivém kroku od nás během několika dní dostanete vyhodnocení.

Jak často se otevírá nový kurz?

Nový kurz v Praze otevíráme obvykle 2x ročně, záleží na zájmu studentů. 

Nabízíte také studium na dálku?

Tuto možnost nenabízíme, protože naše výuka se odehrává ve speciálním režimu “obrácené” třídy. V praxi to znamená, že pouze 10 % času v kurzu vyplňují lekce, zbývajících 90 % je věnováno individuální a skupinové práci vedené mentory. Pro skupinovou práci je tedy fyzická přítomnost ve třídě nezbytná.

Kolik dní mohu v kurzu chybět?

V průběhu kurzu je možné vzít si dva volné dny bez nutnosti dokládat svou nepřítomnost. Dále na základě lékařského potvrzení si můžete vybrat tři dny nemocenské. Pokud jste rodičem dítěte mladšího tří let, máte navíc nárok na dalších pět dní volna. V případě náhlých zdravotních problémů samozřejmě řešíme každou situaci individuálně.

Jaký počítač je potřeba k účasti v kurzu?

V kurzu pracuje každý na svém vlastním laptopu. Ideální laptop by měl mít alespoň dvoujádrový procesor a 4 GB paměti. Operační systém by měl být 64-bitový, může to být Microsoft Windows, Linux nebo Mac OS. 

Jaká je časová náročnost kurzu?

V porovnání s tradičními školami vyžaduje náš kurz hodně práce ve velmi krátkém období. Celková doba kurzu je 18 týdnů + 2krát týdenní pauza. Kurz probíhá každý všední den od 9:00 do 18:00 a následuje ještě domácí příprava a procvičování. Je třeba počítat minimálně s 50 - 60 hodinami studia týdně.

Proč 4 měsíce?

Čtyři měsíce jsou na jedné straně nejkratší doba nezbytná k získání takové odborné úrovně, aby mohl absolvent vstoupit na IT trh práce. Na druhé straně je také doba určena potřebami firem, pro které 4 měsíce představují dobu, kdy již mohou odhadnout, jaké znalosti bude jejich budoucí juniorní programátor potřebovat.

Jaký je rozdíl mezi kurzem na vysoké škole a kurzem v Green Fox Academy?

Největší rozdíl je v metodologii: s podporou našich mentorů projdete studijní plán pomocí zadaných úkolů, teorie je zpracována ve videích, která studenti sledují doma v rámci přípravy. Během kurzu strávíte domácí přípravou stejnou dobu, jakou byste pravděpodobně potřebovali při studiu na univerzitě. 

Jaký je průměrný věk studentů?

Našim studentům je průměrně kolem 30 let.

Opustil někdo kurz před jeho ukončením?

Není to běžné, ale v minulosti se to již stalo. Typicky je to z důvodu náhlé pracovní příležitosti nebo z osobních/rodinných důvodů. 

Jaké pracovní zkušenosti mají obvykle studenti za sebou?

Naši studenti mají za sebou nejrůznější pracovní zkušenosti - byli mezi nimi právníci, atleti, hudebníci i strojaři. Výjimkou nejsou ani studenti, kteří chtějí zkombinovat svou stávající kvalifikaci s programováním. Na našem blogu si můžete přečíst příběhy některých našich studentů!

Jak vysoká je pravděpodobnost, že budu mít po ukončení kurzu práci?

Poptávka po IT programátorech na trhu práce výrazně převyšuje nabídku, proto je vaše šance na získání práce velmi vysoká. Nejlepší studenti většinou získají práci ihned po ukončení kurzu, hledání vhodné pracovní pozice může ale trvat i několik měsíců.

Je certifikát důležitý k získání práce v tomto oboru?

Na základě našich zkušeností můžeme říct, že není. Záleží zejména na znalostech a schopnosti učit se průběžně novým věcem.


Začátek kurzu:
2. března 2020

Upozornění! Přijímací řízení a přijímací pohovory probíhají průběžně. Volná místa se postupně zaplňují. Chcete-li tedy mít jistotu, že se do kurzu dostanete, přihlaste se co nejdříve!

Pokračuj a změň svou kariéru!

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR