Potřebuješ více informací?

Projdi si nejčastěji kladené otázky

Často kladené dotazy

Jak zjistím, jestli se zvládnu stát juniorním programátorem za 4 měsíce?

Naše výběrové řízení je nastaveno tak, abychom odhalili odpověď na tuto otázku. Během výběrového procesu zkoumáme nejen tvoji motivaci, ale i analytické myšlení, rychlost řešení problémů a schopnost učení. Tyto dovednosti hodnotíme na základě výsledků, kterých dosáhnete ve dvou online hrách (Dotto a Curiosity). Celkové dosažené skóre během výběrového řízení pak musí dosáhnout stanovené hranice, která odpovídá profilu studenta, jenž je schopen zvládnout studijní plán v období 4 měsíců.

Pokud úspěšně projdu výběrovým řízením, je nutné nastoupit hned do nejbližšího otevíraného kurzu?

Je možné domluvit si nástup až do následujícího kurzu, pokud to tvoje situace vyžaduje.

Proč je znalost angličtiny nezbytná pro účast v kurzu?

Angličtina je hlavním jazykem používaným v IT průmyslu, proto je nutné, aby ji profesionálové na celém světě ovládali, a tak mohli spolupracovat s kolegy a pomáhat svým zákazníkům. Na začátku však nemusíš umět mluvit plynule, ale měl/a bys alespoň dobře rozumět psanému slovu. Své jazykové dovednosti můžeš rozvíjet souběžně s těmi programovacími až v průběhu kurzu. Většina našich mentorů jsou Češi, takže je můžeš kdykoliv požádat o vysvětlení probírané látky také v češtině.

Je lepší studovat online nebo prezenčně?

Obě varianty mají své výhody. Vyber si online studium, pokud nechceš/nemůžeš dojíždět na výuku do centra Prahy a máš možnost vytvořit si studijní prostor u sebe doma. Prezenční výuku zvol, pokud preferuješ osobní komunikaci se spolužáky a mentory a chceš studovat v našich prostorách. Obsah kurzu je v obou variantách stejný.

Proč je výběrové řízení tak důležité?
Ne každý zvládne změnit svou kariéru za 4 měsíce. Důkladným hodnocením kognitivních schopností uchazečů, jejich motivace a reakcí na praktické základní úkoly kódování chceme minimalizovat riziko přijetí lidí, kteří nejsou schopni odolat intenzitě kurzu a výzvám, které přináší změna kariéry. Vybíráme pouze ty, o nichž jsme přesvědčeni, že ji zvládnou. Náš výběrový proces zajišťuje, že všichni studenti jsou vysoce motivovaní jedinci, kteří jsou schopni udržet očekávané tempo učení a mají potenciál vyniknout v IT profesích.

Je něco, co může být výhodou a přispět k úspěchu ve výběrovém řízení?

Ano - pokud jsi již zkusil/a jakoukoli formu programování, jako online kurz nebo workshop v Green Fox Academy. Hlavní ale je, aby sis dopředu zjistil/a informace o kurzu, na který se hlásíš.

Proč ti kurz může připadat drahý?
Jsme soukromá společnost a nedostáváme žádné dotace ani příspěvky od jakýchkoliv organizací. Chceme ti zajistit co nejvyšší kvalitu vzdělání, proto platíme našim mentorům to, co by vydělali jako seniorní vývojáři. Považuj to za investici do své budoucnosti. Navíc poskytujeme 100% záruku toho, že po dokončení studia najdeš práci. Pokud by se to do 6 měsíců nepodařilo, vrátíme ti celou zaplacenou částku zpět.
Je možné na rekvalifikační kurz v Green Fox Academy získat částečný příspěvek od úřadu práce nebo jeho plnou úhradu?
Ne. Kurz jako celek ani jednotlivé moduly kurzu nejsou akreditovány a nejsou uznány státem. To nám umožňuje, aby harmonogram a témata kurzu mohly být flexibilně měněny na základě vývoje pracovního trhu.
Co když už umím základy programování?
Pokud už ovládáš věci, které učíme v prvním, přípravném modulu, můžeš zvolit modulové předplatné a začít s námi rovnou od druhého, orientačního modulu. Je však potřeba své znalosti dokázat úspěšným zvládnutím zkoušky, která bude v tomto případě součástí výběrového řízení.

Mohu se přihlásit teď ale začít studovat až v následujícím kurzu?

Ano, pokud projdeš úspěšně výběrovým řízením, můžeme ti podržet místo do budoucna. Nemůžeme vám nicméně garantovat, že v následujících kurzech bude dostatek volné kapacity.

Je možné vyzkoušet si výběrové řízení nanečisto?

Bohužel tuto možnost nenabízíme, neboť celý výběrový proces vyžaduje velkou investici energie, jak z naší strany, tak ze strany potenciálního studenta.

Pokud neprojdu výběrovým řízením, mohu se přihlásit znovu?

Ano, ale mezi jednotlivými přihláškami musí být časový rozestup nejméně šest měsíců. Věříme, že tato doba je nezbytná k přípravě na další absolvování výběrového procesu. 

Existuje věkový limit pro přihlášení do kurzu?

Ne, ale vždy se snažíme být ohledně našeho kurzu transparentní. Našemu nejstaršímu studentovi bylo v době, kdy navštěvoval kurz, 46 let a bylo pro něj obtížnější dokázat, že je schopen zastávat juniorní pozici stejně dobře jako jeho mladší kolegové. Nicméně je plně na tvém zvážení, jak zvládneš nastartovat kariéru na juniorní pozici po letech zkušeností v jiném oboru. 

Jak dlouho před začátkem kurzu budu vědět, jestli jsem byl/a přijat/a?

Vždy se snažíme informovat všechny uchazeče nejpozději 30 dní před začátkem kurzu. Jednotlivé části výběrového řízení obsáhnou období zhruba dvou týdnů a po každém jednotlivém kroku od nás během několika dní dostaneš vyhodnocení.

Jak často se otevírá nový kurz?

Nový kurz v Praze otevíráme obvykle 2x ročně, záleží na zájmu studentů. 

Nabízíte také studium na dálku?

Ano, nabízíme online kurzy programování, kterých se můžeš zúčastnit odkudkoliv. Více informací o online kurzech programování najdeš zde.

Je docházka do kurzu povinná? Kolik dní mohu v kurzu chybět?

Docházka je povinná u kurzu na plný úvazek. Chceme si být jisti, že věnuješ dostatek času studiu a docházka je také jednou z podmínek garance pracovního umístění. V průběhu kurzu je možné vzít si dva volné dny bez nutnosti dokládat svou nepřítomnost. Dále si na základě lékařského potvrzení můžeš vybrat tři dny nemocenské. Pokud jsi rodičem dítěte mladšího tří let, máš navíc nárok na dalších pět dní volna. V případě náhlých zdravotních problémů samozřejmě řešíme každou situaci individuálně.

Potřebuji do kurzu vlastní notebook?

Ano, je nezbytné pracovat na vlastním počítači. Nemusí to ale být žádný drahý model, průměrný notebook zcela postačí. Ideální laptop by měl mít alespoň dvoujádrový procesor a 4 GB paměti. Operační systém by měl být 64-bitový, může to být Microsoft Windows, Linux nebo Mac OS. 

Jaké programovací jazyky se v kurzu naučím? A proč učíte právě tyto jazyky?

V našich online kurzech se studenti učí jazyk Java, což je nejpoužívanější programovací jazyk na světě - přečti si o něm více v článku na našem blogu. V prezenčních kurzech vyučujeme C#, což je jeden z nejprogresivnějších jazyků a společně s Javou je po něm největší poptávka na trhu práce - více si můžeš přečíst zde.

Co když nepochopím zadané učivo/ztratím se v látce?

Pokud ti nebude něco jasné, můžeš se zúčastnit tzv. 1on1 schůzky, kde ti mentor pomůže objasnit dané učivo. Schůzka může být online i offline - také pro online třídy nabízíme možnost domluvit si schůzku v našich prostorách.

Jaká je časová náročnost kurzu?

V porovnání s tradičními školami vyžaduje náš kurz hodně práce ve velmi krátkém období. Celková doba kurzu na plný úvazek je 16 týdnů + 3krát týdenní pauza. Kurz probíhá každý všední den od 9:00 do 18:00 a následuje ještě domácí příprava a procvičování. Je třeba počítat minimálně s 50 - 60 hodinami studia týdně.

Jaký je rozdíl mezi Green Fox Academy a ostatními bootcampy?

Specifika Green Fox Academy spočívají v metodologii našich kurzů, která je založena na metodě obrácené třídy a praktických úkolech. Zároveň nabízíme garanci pracovního umístění, což znamená, že do 6 měsíců od úspěšného ukončení kurzu Ti najdeme práci. V opačném případě Ti vrátíme 100 % školného za kurz. Tato podmínka platí, pokud ovládáš český jazyk alespoň na úrovni B2.

Jaký je rozdíl mezi kurzem na vysoké škole a kurzem v Green Fox Academy?

V našich kurzech je kladen důraz na praktická cvičení a práci na reálných projektech. Oproti akademické sféře se u nás nenaučíš tolik teorie. Na konci kurzu od nás dostaneš certifikát potvrzující Tvé schopnosti nabyté v Green Fox Academy, nejedná se však o akademický diplom.

Co budu umět na konci kurzu?

Detailní sylabus a obsah kurzu najdeš zde
Na konci přípravného modulu budeš schopný/á vytvořit jednoduchou 2D grafickou hru, která se skládá z bludiště na bázi dlaždic a postavy, kterou bude možné ovládat pomocí klávesnice. Na konci Orientačního modulu budeš schopný/á vytvořit interaktivní webovou aplikaci, kterou bude možné připojit k databázi. V Projektovém modulu budeš součástí tří až čtyřčlenné vývojářské skupinky. Každý tým bude pracovat na reálném projektu se zaměřením buď Back-end,  Front-end nebo Full-Stack vývoj.

Kolik je školné?

Výše školného závisí na tom, jaký balíček si vybereš - platba předem, platba zpětně či modulové předplatné. Pro více informací o školném online kurzů se podívej zde, pro ceny prezenčních kurzů zde.

Je nějaká věková hranice pro přihlášení do kurzu? Mohu se přihlásit, pokud mi je méně než 18 a více než třeba 40?

Pro přihlášení je třeba, aby Ti bylo nad 18 let. Horní hranice není stanovena a také není důležitá - věříme, že každý kdo má potřebnou motivaci a chuť do učení, kurz zvládne.

Opustil někdo kurz před jeho ukončením?

Není to běžné, ale v minulosti se to již stalo. Typicky je to z důvodu náhlé pracovní příležitosti nebo z osobních/rodinných důvodů. 

Jak moc musím umět anglicky?

Není nutné, abys anglicky uměl/a profesionálně. Je ale potřeba mít na paměti, že kurz probíhá v angličtině. Pokud si nejsi jist/á jak na tom jsi, zjistíš to v průběhu přijímacího pohovoru. Abys měl/a z kurzu maximum, je dobré mít angličtinu alespoň na středně pokročilé úrovni.

Nemám žádné technické vzdělání, můžu přesto studovat v kurzu?

Ano! Naši studenti pocházejí z nejrůznějších oborů a mají za sebou rozmanité pracovní zkušenosti - byli mezi nimi právníci, atleti, hudebníci i strojaři. Výjimkou nejsou ani studenti, kteří chtějí zkombinovat svou stávající kvalifikaci s programováním. Na našem blogu si můžeš přečíst příběhy některých z nich!

Existuje nějaký typický profil studenta Green Fox Academy?

Ne, naši studenti se liší v mnoha aspektech - z jakého oboru pocházejí, jaký je jejich věk nebo současná životní situace. Všechny ale spojuje zájem o programování. :)

Jak vysoká je pravděpodobnost, že budu mít po ukončení kurzu práci?

Poptávka po programátorech na trhu práce výrazně převyšuje nabídku, proto je tvoje šance na získání práce velmi vysoká. Nejlepší studenti většinou získají práci ihned po ukončení kurzu, hledání vhodné pracovní pozice může ale trvat i několik měsíců.

Je certifikát důležitý k získání práce v tomto oboru?

Na základě našich zkušeností můžeme říct, že není. Záleží zejména na znalostech a schopnosti učit se průběžně novým věcem.

Kolik kurzy stojí?

Školné se liší v závislosti na zvoleném kurzu a způsobu platby. Informace o cenách online kurzu najdeš zde a prezenčního kurzu zde.

Co když celý kurz nezvládnu dokončit, ale budu mít vybranou možnost zpětného splácení z příjmu?

V takovém případě je třeba uhradit poměrnou část ceny kurzu (včetně DPH) za absolvované moduly. Můžeš také místo této varianty platby zvážit již na začátku platbu přes Modulové předplatné.

Pokud si vyberu balíček s platbou předem a potom si najdu vlastního zaměstnavatele, mohu doplatit na konci kurzu rozdíl mezi vybraným balíčkem a balíčkem bez umístění?

Ano, existuje možnost “buy-out”, pokud sis našel/našla zaměstnavatele sám/sama. V tomto případě se doplácí 40 000 Kč + DPH, což je rozdíl mezi balíčky. Zaměstnavatel však nesmí figurovat na našem seznamu partnerů. Seznam partnerských firem je připojen ke smlouvě a je průběžně aktualizován.

Nenašel/a jsi odpověď na svou otázku?
Napiš nám!

E-mail: ahoj@greenfoxacademy.com
Telefonní číslo:
+420 776 476 664
Adresa: Václavské náměstí 837/11, Nové Město (Praha 1), 110 00

Build your IT career. With us.

Poznej naše kurzy Junior programátora: