Publikováno:
16. července 2021

Bootcamp Green Fox Academy jako první v Česku získal akreditaci ministerstva školství

Bylo potřeba doložit mnoho dokumentů a podkladů, ale dokázali to! Intenzivní prezenční kurz Junior programátora získal akreditaci od ministerstva školství jako první bootcamp v Česku. Pokud patříte mezi zájemce o studium, radujte se. Díky této novince ušetříte. Nebudete totiž muset platit 21% sazbu DPH, získáte navíc i osvědčení o rekvalifikaci a na vaše studium přispěje i váš budoucí zaměstnavatel. První akreditovaný kurz programování Green Fox Academy startuje již 6. září. Je třeba si však pospíšit, protože přihlášky do tohoto kurzu se uzavírají už 1. srpna.

Ačkoliv jsou kurzy IT třetí nejčastější rekvalifikací přes úřad práce a jen v loňském roce jich využilo 1165 lidí, tak mnoho zájemců o změnu oboru volí jinou cestu. Důvodů, které je k tomu vedou, je hned několik. Prvním je, že jen malá část je dlouhodobě evidovaná na „pracáku“. Bez této podmínky nejenže nezískáte příspěvek na rekvalifikaci, který se může vyšplhat až na 50 tisíc Kč, ale sociální pracovníci s vámi téma přeškolení vůbec řešit nebudou. Tím druhým a zásadnějším je fakt, že pokud tuto podmínku splníte, organizátora kurzu si musíte vybrat ze seznamu, kde jsou školení zaměřená vesměs pouze na základní dovednosti či zlepšení uživatelských znalostí běžných programů. „Ajťákem“ se díky nim nestanete. Pokud to myslíte s IT vážně, musíte jinam.

Výhody kurzu s akreditací 

To jinam většinou znamená kurzy bez nebo s akreditací ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Hlavní výhodou rekvalifikačního kurzu s akreditací je nižší cena. „Takováto školení jsou osvobozena od DPH, takže zájemce ušetří částku odpovídající sazbě 21 %,“ poznamenává Barbora Wachtlová, provozní ředitelka Green Fox Academy a doplňuje: „Až doteď šlo především o několikatýdenní přeškolení, nicméně v září začne náš první akreditovaný bootcamp v češtině. Jde o první takto intenzivní kurz v Česku, který akreditaci získal.“ 

A právě Green Fox Academy má za sebou doslova boom zájmu během pandemie, kdy její kurzy fungovaly i navzdory koronaviru. „Zaznamenali jsme nárůst zájemců o 200 %,“ říká Barbora Wachtlová. Další vlnu náporu pak očekávají v létě a na podzim právě díky zisku akreditace. Rozsah výuky je naprosto stejný jako v ostatních kurzech. V srpnu pak očekávají i akreditaci online kurzů, prozatím si však musí zájemci vystačit s prezenčními kurzy v češtině. Ostatních varianty kurzu se tak DPH týká.

Průběh prezenčních kurzů Junior programátora

První dva moduly jsou zcela shodné. Jediný rozdíl je tak v ceně osvobozené od DPH. Po jejich absolvování můžete pokračovat a získat i garanci práce v oboru. Stačí přidat poslední třetí, tedy projektovou část, kde si vyzkoušíte spolupráci v týmu na reálném projektu. Je však jen na vás, zda se ji rozhodnete absolvovat či nikoliv. Myslíte-li to s profesí programátora opravdu vážně, pak nemáte o čem přemýšlet. Zkušenosti, které během ní získáte, v zaměstnání oceníte a navíc za ni nedáte ani korunu. Celé náklady totiž ponese váš budoucí zaměstnavatel.   

Green Fox Academy kurz Junior programátora

Právě tato jistota, že vám někdo nabídne práci, je pro většina studentů důležitá. „Dáváme absolventům garanci, že jim najdeme místo. Pokud se tak nestane, neplatí školné. Velký zájem je také o možnost začít splácet kurz až po jeho dokončení,“ potvrzuje Barbora Wachtlová, provozní ředitelka Green Fox Academy, a doplňuje: „Nejde jen o znalosti, které studenti u nás v bootcampu získají, ale hlavně o jistotu, že budou natolik dobří, že je někdo zaměstná. Zároveň nechceme, aby nedostatek finančních prostředků někomu bránil v přeškolení do perspektivního světa programování, kde se mu investice do svého vzdělání velmi rychle vrátí “ 

„Dáváme absolventům garanci, že jim najdeme místo. Pokud se tak nestane, neplatí školné. Velký zájem je také o možnost začít splácet kurz až po jeho dokončení,“ potvrzuje Barbora Wachtlová, provozní ředitelka Green Fox Academy

Zájem o ajťáky stále roste

Green Fox Academy vám tak otevře dveře do IT a pak je to už jen na vás.  Budoucnosti v oboru se rozhodně obávat nemusíte. Zájem o IT odborníky a zvláště o programátory během pandemie ještě stoupl a růst bude i nadále. Podle portálu Profesia poptávka po nich každý rok stoupne o 10 % a některé statistiky uvádějí, že ajťáků chybí na trhu práce přes 30 tisíc. Takže pokud vás láká vidina jistoty a stability, vysoká poptávka po lidech, nadstandardní plat, štědré benefity či pružná pracovní doba, pak se přihlaste. Nejbližší kurz s akreditací začíná už v září! 

Green Fox Academy garance pracovního umístění

-AŠ-

RELEVANTNÍ ČLÁNKY

Bootcamp nebo vysoká škola? Velký rádce, jak do IT

7 důvodů, proč jít do IT

Z HR specialistky Jiřiny se stala programátorka

Ze stevarda Martina se stal programátor

Po střední škole šel Daniel rovnou do Green Fox Academy

Bootcampy jsou budoucností vzdělávání a rekvalifikací
Zelená pro všechny s motivací.

 Eventree
AutTalk
Ceskomoravská
CitySpy
D&O consulting
Feel Good Company
IN-SPIRO
Informuji
Kiwi
Kudyznudy
M.arter
Nestle
Prague Monitor
Prague TV
ReactiveExp
StartupJobs
jooble
ČMAPM