Publikováno:
25. října 2021

Dobrá rekvalifikace vám přinese nejen znalosti, ale i práci v IT!

Vysoký plat, štědré benefity, jistota zaměstnání a dobrá perspektiva do budoucna jsou hlavní lákadla, která táhnou stále více lidí do IT. Začít v tomto oboru však není úplně jednoduché. Mnohdy jen rekvalifikace a osvědčení nestačí. Chcete-li mít jistotu, že uspějete, pak volte takového organizátora kurzu programování, který vám zajistí kromě znalostí i místo.

Těch, kteří na sebe tento úkol a zároveň závazek přijmou, není mnoho. Ovšem právě jim byste měli dát svou důvěru. Důvodů je hned několik. Zvolíte-li bootcamp, který vám dá garanci umístění v oboru a najde vám práci, můžete se zároveň spolehnout i na to, že kvalita výuky bude zcela někde jinde než v běžném kurzu. Organizátor vás totiž musí připravit natolik dobře, aby vás pak někdo zaměstnal. Navíc musí úzce spolupracovat s firmami. Jedině tak je schopný naučit studenty přesně to, co si trh žádá.

100% uplatnění absolventů

V Česku je však jen jeden bootcamp, který nabízí kurzy programování s garancí místa. Váháte-li a rádi byste měli porovnání více firem, zkuste další kritérium, jenž vám napoví. Tím je úspěšnost absolventů rekvalifikace. Ptejte se tedy organizátorů kurzů na to, kolik studentů v oboru opravdu uspělo a po převzetí diplomu či osvědčení našlo místo.

Rekvalifikacni kurz na junior programatora

Ač se hodně mluví o tom, že firmy jsou v IT otevřené a často vezmou každého, kdo má aspoň základy a je ochotný se učit, při podrobnějším zkoumání zjistíte, že to tak ani zdaleka není. Pandemie totiž tento přístup razantně změnila. Většina programátorů i dalších ajťáků pracovala z domova a nikdo neměl čas se věnovat nováčkům. Proto jsou čísla úspěšných absolventů kurzů tak důležitá.

Například Green Fox Academy, jež pořádá kurz Junior programátor a je schopná z vás za čtyři měsíce udělat software developera, se pyšní 100% úspěšností absolventů. Část studentů si práci najde sama. Ovšem to je menšina. Drtivá většina dá důvěru organizátorovi. Jde přesně o 88 % studentů.

S výběrem pomůže i kouč

Říkáte si, proč na organizátora tolik spoléhají? Pak vězte, že je to pro ně rychlejší, bezpečnější a pohodlnější varianta, jak odstartovat kariéru v IT. Nejenže Green Fox Academy organizuje pohovory, ale při „párování“ zaměstnavatele a zaměstnance postupuje velmi obezřetně. Na celý proces náboru totiž dohlížejí psychologové a kouči. Jejich úkolem je, aby se vzájemně potkala očekávání obou stran a sedlo si to nejen po pracovní, ale i po lidské stránce. Zkrátka jde o to, aby nový člen týmu uměl to, co se od něj očekává, zapadl do kolektivu a byla mu blízká firemní kultura. Díky tomu se riziko zklamání a nezdaru sníží na minimum.

garance rekvalifikacni kurz na junior programatora

Buďte proto při výběru rekvalifikačního kurzu obezřetní a nenechte se napálit či zlákat planými sliby. Rekvalifikace a zvláště do IT není levnou záležitostí, může skrývat hodně úskalí. Ptejte se proto na historii, reference a chtějte garance. Jde přece o vaši budoucnost a každá změna by měla být k lepšímu.

-AŠ-

RELEVANTNÍ ČLÁNKY:

Bootcamp nebo vysoká škola? Velký rádce, jak do IT

7 důvodů, proč jít do IT

Z finančního analytika a hokejisty Jaroslava se stal programátor

Chcete, aby vám plat rychle rostl? Jděte do IT!

Kde studovat programování

I ty máš zelenou pro kariéru v IT.

Přihlas se

Číst dále

 Eventree
AutTalk
Ceskomoravská
CitySpy
D&O consulting
Feel Good Company
IN-SPIRO
Informuji
Kiwi
Kudyznudy
M.arter
Nestle
Prague Monitor
Prague TV
ReactiveExp
StartupJobs
jooble
ČMAPM