Publikováno:
3. listopadu 2021

Rekvalifikace do IT je možná i bez větších úspor, stačí jen chtít

Nemám našetřeno. Nemám čas. Teď není ta správná doba. Přesně tak znějí nejčastější výmluvy, proč lidé oddalují rekvalifikaci. Jde o zásadní krok v životě, který je potřeba si dobře promyslet, ale na druhou stranu platí, že když se chce, všechno jde. Navíc čím dříve se do IT dostanete, tím rychleji si nejen platově polepšíte. Překážkou nemusí být ani finance. Třeba školné za bootcamp pro programátory můžete začít splácet až po nástupu do nové práce.

Pokud jsou peníze tím hlavním zádrhelem, vezměte si papír a začněte počítat. Sepište si měsíční náklady na domácnost a další nezbytné výdaje. Uděláte si dobrou představu o útratách. Pak se na to podívejte znovu a zvažte, co můžete škrtnout. Vedle toho si udělejte sloupec s příjmy. Porovnejte aktuální s tím, jakého byste měli dosáhnout krátce po rekvalifikaci a také po několika letech v novém oboru.

Mnohdy postačí záloha

Tato bilance je totiž důležitým odrazovým můstkem. Pokud se chcete rekvalifikovat do IT, pak je několik cest. Nicméně vyberte si tu, kde získáte jistotu práce. Tedy přesněji organizátor kurzu či bootcampu vám dá garanci pracovního umístění. Jak funguje se dočtete zde. Jedině tak se vyhnete situaci, že zaplatíte několik desítek či stovek tisíc korun za rekvalifikaci a budete následně dlouhé měsíce hledat místo.

Rekvalifikacni kurz na junior programatora

Garance umístění je základní požadavek, ze kterého byste neměli slevovat. Tím dalším je pak možnost zaplatit školné později. Nemáte-li velké úspory, je pro vás tato možnost ideální. Při počtech totiž musíte myslet na to, že vám na několik měsíců vypadne příjem. Pokud jste sami, půjde o jediný zdroj peněz. Máte-li partnera, zbyde vám jen jeden plat. V obou případech musíte mít na období rekvalifikace připravený dostatečný finanční „polštář“. Ovšem nemusí být tak velký jako v případě, když budete platit školné za kurz předem. Samozřejmě existuje i možnost rekvalifikace při zaměstnání. V takovém případě nepřijdete o příjem vůbec, alespoň ne při prvních dvou modulech, a přesto si můžete splátky školného odložit.

20 tisíc vám otevře dveře mezi bohaté ajťáky

Bootcamp Green Fox Academy nabízí možnost platby @After. Tedy na začátku zaplatíte pouze zálohu 20 tisíc korun a zbylé školné začnete splácet až po ukončení studia a nástupu do práce v měsíčních splátkách. Místo v IT vám organizátor rekvalifikačního kurzu programování sám zajistí a průměrná měsíční mzda absolventů kurzu Junior programátor je hned po nástupu 42 000 Kč.

garance rekvalifikacni kurz na junior programatora

Ovšem to je jen odrazový můstek, protože jak je známo, platy v IT rostou raketovým tempem. S podobným platem můžete počítat první rok či dva. Pak, budete-li šikovní, by vám jej měl zaměstnavatel navýšit na zhruba 60 tisíc. Za pět let po převzetí diplomu byste měli být pohodlně na dvojnásobku původní částky. To, jak rostou mzdy programátorů, zjistíte zde.

Právě tento výhled byste měli ve svých původních propočtech zohlednit. Investice do rekvalifikace do IT se vám zaručeně vrátí a je jednou z nejlepších, jakou můžete v současnosti udělat. Takže už žádné za rok či dva, ale začněte hned, protože za těch 12 či 24 měsíců už můžete mít skvěle našlápnutou kariéru.

-AŠ-

I ty máš zelenou pro kariéru v IT.

Přihlas se

Číst dále

 Eventree
AutTalk
Ceskomoravská
CitySpy
D&O consulting
Feel Good Company
IN-SPIRO
Informuji
Kiwi
Kudyznudy
M.arter
Nestle
Prague Monitor
Prague TV
ReactiveExp
StartupJobs
jooble
ČMAPM