Vyber si online rekvalifikační kurz na Junior programátora, který vyhovuje tvým potřebám!

Rethink your career. Rethink learning.

Proč bys měl/a studovat u nás?

V online světě jsme jako DOMA.

Online lekce v živém přenosu
Malé studijní skupiny se dvěma mentory
Individuální mentoring (1on1) v čestině i angličtině (dle tvé preference)
Nahrané živé lekce, které si můžeš později opakovaně přehrát
Online koučink
Flexibilní časový rozvrh a možnosti platby (školné můžeš zaplatit klidně, až začneš pracovat)
Účast je možná odkudkoliv, třeba z pohodlí tvého domova
100 % garance pracovního umístění

Chceš zjistit, zda je pro tebe tento kurz ten pravý?

Přihlas se do našeho třítýdenního bezplatného #Stayathome Coding Campu!

Chceš změnit kariéru co nejdříve? V Green Fox Academy můžeš získat potřebné dovednosti, aby ses stal/a IT profesionálem i během pandemie koronaviru. Záleží jen na tobě a tvých časových možnostech, kterou variantu si vybereš, zda na plný či částečný úvazek.

Online kurzy Junior programátora

Kurz na plný úvazek
Kurz na částečný úvazek
Pro koho je kurz určen
Pro ty, kteří chtějí změnit kariéru co nejdříve a mohou se rekvalifikaci věnovat naplno
Pro ty, kteří se chtějí naučit programovat, ale nechtějí opustit své současné zaměstnání
Jak dlouho kurz trvá?
5 měsíců
10,5 měsíce
Kolik hodin týdně kurz zabere?
40 hodin během všedních dnů + domácí úkoly
20 hodin (18:30-21:30 v úterý a čtvrtek + celá sobota + domácí úkoly)
Kolik hodin kontaktní výuky kurz zahrnuje?
502
456
Jaké technologie a specializace se mohu naučit?
Java, s následnou specializací na back-end, front-end nebo
full-stack 
Java, s následnou specializací na back-end, front-end nebo
full-stack 
V jakém jazyce kurz probíhá?
V češtině (individuální mentoring) a angličtině (hlavní výuka)
V češtině (individuální mentoring) a angličtině (hlavní výuka)
Kolik studentů je v jedné studijní skupině?
7
7
Mohu přejít na prezenční výuku (docházet do třídy na Václavském náměstí)?
Ano, v předem určených termínech
(více informací o datech)
Ano, v předem určených
(více informací o datech)
Je možné přejít z kurzu na částečný úvazek na kurz na plný úvazek a naopak?
Ano, v předem určených termínech
(více informací o datech)
Ano, v předem určených termínech
(více informací o datech)
Začátek dalšího kurzu
31. srpna 2020
7. července 2020
Uzávěrka přihlášek
14. června 2020
14. června 2020

Základní informace

1. Jaké dovednosti získáš?

Během kurzu si osvojíš dovednosti a zkušenosti juniorního softwarového vývojáře v programovacím jazyku Java. V druhé polovině kurzu se můžeš specializovat na následující oblasti:

Back-end
Front-end
Full-Stack

Je jen na tobě, které rozhraní si vybereš.

2. Proč programování?

V Česku i ve světě poptávka po programátorech neustále roste, a to díky technologickému boomu v posledních desetiletích. Kódování se stává nezbytnou dovedností stejně jako např. angličtina. Myslíme si, že programovat se může naučit kdokoliv. Ale jen ti nejlepší a nejoddanější se mohou stát junior programátory za pár měsíců a získat pak skvěle placenou práci.

3. Jakou metodu výuky používáme?

Výuka probíhá prostřednictvím mentoringu. V praxi to znamená, že pouze 10 % času výuky tvoří přednášky, zbývajících 90 % tvoří individuální nebo skupinová praktická práce pod vedením mentorů.

Naším cílem je vytvořit podobné pracovní prostředí, ve kterém se ocitneš, až nastoupíš do práce po ukončení studia. Proto se naše forma výuky zaměřuje na řešení výzev. V první polovině kurzu naši studenti pracují samostatně na zadaných úkolech, ve druhé polovině pak na vývoji komplexních projektů.

4. Jaká kvalifikace je potřeba?

Na to, aby ses mohl/a účastnit kurzu, nepotřebuješ žádnou speciální kvalifikaci. Jedna z mála věcí, která je ale potřeba, je alespoň komunikační úroveň mluvené i psané angličtiny. Ta je velmi důležitá, protože ve třídě bude výuka v angličtině, stejně jako studentské páteční prezentace. Nepožadujeme však žádné certifikáty či potvrzení o jazykové zkoušce. Individuální mentoring pak bude probíhat v tebou zvoleném jazyce, tedy čeština či angličtině.

Ačkoli to není nutné, bude během přijímacího procesu výhodou, pokud už máš jakýkoli titul, či jsi si již kódování vyzkoušel/a, nebo jsi se zúčastnil/a jakéhokoliv online kurzu.

5. Co se bude dít, až absolvuješ kurz?

Po úspěšném ukončení kurzu (většinou už i během něj) ti pomůžeme najít tvoji první práci coby junior programátora. Studenti Green Fox Academy absolvují stejné výběrové řízení jako ostatní kandidáti. Dokud nezačneš pracovat, můžeš si prohlubovat své znalosti kódování během dalších 10 týdnů, a to v našem
co-workingovém prostoru nesoucí název Húli.

Věříme, že znalosti, které získáš v našem kurzu, tě připraví na práci junior programátora a abychom ti to dokázali, poskytujeme garanci pracovního umístění. Pokud nenajdeš práci v IT do 6 měsíců po úspěšném absolvování, vrátíme ti 100 % školného. Více informací najdeš ve studentské smlouvě.

6. Jaké certifikáty získáš po ukončení kurzu?

Certifikát vydaný společností Green Fox Academy, který dokládá splnění podmínek kurzu a složení závěrečné zkoušky.

Důležitá informace: Kurz není státem akreditovaným vzdělávacím programem a nemůžeme proto vydávat akreditované diplomy. V tomto směru neplánujeme žádnou změnu, protože akreditační proces by nám neumožňoval učit ty nejnovější technologie. Věříme, že skutečnou hodnotu získaných dovedností prokazuje fakt, že naši nejlepší studenti získají práci ihned po dokončení studia.

7. Jak a za jakých podmínek ti pomůžeme najít zaměstnání po ukončení kurzu?

Studentům, kteří úspěšně absolvují kurz, bude náborový tým nápomocen při hledání zaměstnání co nejdříve, ale mějte na paměti, že nalezení zaměstnání může trvat několik měsíců.

Z toho důvodu neváhej a hledej si práci kdekoliv. Prostřednictvím nás můžeš přijmout pouze pracovní nabídky našich náborových partnerů. Naši partneři nabízejí nástupní hrubý plat minimálně 35 000 CZK měsíčně, včetně okrajových výhod.

Přesvědčili jsme tě?

Online akce

Připoj se k některé z našich online událostí. Zeptej se na to, co tě ohledně kurzu zajímá, nebo si rovnou vyzkoušej programování!

Osnovy

Kurz je rozdělen do tří částí (modulů), během kterých se zaměřujeme na objektově orientovaný programovací jazyk Java. Po prvním modulu si vybereš, zda se budeš učit back-end, front-end nebo full-stack.

1. Přípravný modul

Přípravný modul se zaměřuje na osvojení základních konceptů programovacích jazyků a zároveň seznamuje studenty se všemi potřebnými nástroji pro vytváření programů, včetně editorů, vývojářského prostředí , příkazového řádku a systémů pro správu verzí, jako je například Git. Učební plán je většinou nezávislý na hlavním programovacím jazyce a zaměřuje se na univerzální stavební bloky všech programovacích jazyků, jako jsou výrazy, smyčky, podmínky, funkce a datové struktury.

Na konci tohoto modulu budeš schopný/á vytvořit jednoduchou 2D grafickou hru, která se skládá z bludiště na bázi dlaždic a postavy, kterou bude možné ovládat pomocí klávesnice.

Podrobné osnovy přípravného modulu:

Hlavní témata

 • Příkazový řádek
 • Verzování
 • Základy HTML a CSS
 • Editory
 • Výrazy
 • Řídící toky
 • Funkce
 • Datové struktury
 • Zpracování souborů
 • Moduly a importy
 • Testování jednotek
 • Vykreslování objektů
 • Objektová orientace
 • Herní projekt
 • GitHub

Java

Přípravný modul tě naučí základy programovacího jazyku Java, který je v současnosti jedním z nejpopulárnějších programovacích jazyků na světě. Všechna cvičení a materiály jsou založeny na tomto jazyce. Zároveň se jedná o jeden z nejvhodnějších jazyků pro začátečníky. Java poskytuje pevný základ pro vývoj Java back-end nebo Android, i když je také možné přejít na jiné technologie.

V dalším, orientačním, modulu budeš se pak naučíš technologii Java Spring.

2. Orientační modul

V rámci tohoto modulu se ponoříš hluboko do tajů technologií. V návaznosti na to, co jsi se naučil/a v předchozím přípravném modulu, se pustíš do praktického vývoje webů na straně serveru. Poznáš technologie, které se používají v real-life vývojových aktivitách.

Podrobné osnovy orientačního modulu:

Spring

Spring, jeden z nejpopulárnějších aplikačních rámců/frameworků pro vývoj Java aplikací, ti pomůže naučit se základy vytváření back-end aplikací, které běží na serveru. Představuje dobrý základ pro back-endový vývoj, Androidový vývoj a DevOps. Na konci tohoto modulu budeš schopný/á vytvořit interaktivní webovou aplikaci, kterou bude možné připojit k databázi.

Hlavní témata

 • Java streamy, lambda výrazy
 • Gradle
 • SQL
 • Spring Boot
 • Thymeleaf
 • MVC
 • ORM
 • REST
 • Bootstrap
 • Heroku

V orientačním modulu můžeš pokračovat buď se zaměřením na Spring Back-end, Front-end nebo Full-Stack.

3. Projektový modul

V tomto modulu budeš součástí tří až čtyřčlenné vývojářské skupinky. Každý tým bude pracovat na reálném projektu se zaměřením buď Back-end,  Front-end nebo Full-Stack vývoj. Studenti se učí technologie sami, ovšem za odborného vedení profesionálních mentorů Green Fox Academy.

Po skončení kurzu, dokud nenajdeš práci, budeš mít možnost prohloubit své programovací dovednosti ještě po dobu následujících 10 týdnů prací v našeho co-workingovém projektu tzv. Húli. Zde budeš čelit výzvám, které jsou typické pro tvou budoucí profesi, a to jak každodenní radosti, tak starosti každého IT profesionála.

Podrobné osnovy projektového modulu:

Back-end

Tyto projekty jsou výhradně back-endové aplikace napsané v Javě.

Hlavní témata:

 • Token Based Authentication
 • Async structures
 • Complex database structures
 • Data migration
 • Hosting
 • Continuous Integration
 • Design Patterns
 • REST API
 • Unit/Integration testing

Front-end

Tyto projekty jsou výhradně  front-endové aplikace napsané v Angular 2+ a Reactu, což jsou jedny z nejoblíbenějšími JavaScript rozhraní. Tyto aplikace jsou propojeny s back-endovými aplikacemi vytvořenými ostatními týmy.

Hlavní témata:

 • Angular 2+/ React
 • Async structures
 • Advanced DOM
 • Token Based Authentication
 • Continuous Integration
 • Design Patterns
 • Unit/Integration testing

Full-Stack

Tyto projekty jsou vyvíjeny od začátku až do konce v JavaScriptu, jak ze strany serveru, tak klienta. Pomáhá studentům získat širší (ale ne tak hluboké srovnání s front-endem a back-endem) znalosti obou stran vývoje webu.

Hlavní témata:

 • Angular 2+ / React
 • Async structures
 • Advanced DOM
 • Token Based Authentication
 • Database structures
 • Continuous Integration
 • Design Patterns
 • REST API
 • Unit/Integration testing

Jak probíhá přijímací řízení

1. Krok

Pokud jste připraveni změnit svůj život, pošlete nám svou přihlášku!
První věc, kterou musíte udělat, je poslat nám svůj životopis.

2. Krok

Dalším krokem výběrového procesu je kognitivní test. Budete potřebovat dobré připojení k internetu, počítač a vhodné místo pro soustředění. Všechny pokyny budou doručeny emailem. Samotný test trvá
maximálně 20 minut.

3. Krok

Během pár dní obdržíte pozvánku na osobní pohovor či odkaz na video pohovor. Tato část výběrového řízení je zaměřena na anglický jazyk a prezentační dovednosti. Video pohovor probíhá pouze v případě, kdy setkání osobně není možné v průběhu nadcházejících dnů a zabere přibližně 10 minut před web kamerou. Všechny pokyny Vám budou zaslány emailem. Buďte bez obav, Vaše znalosti v IT oboru se netestují. ; )

4. Krok

Po úspěšném absolvování kognitivního testu budete pozváni na programovací simulaci. Nebojte se, simulace je přizpůsobena pro naprosté začátečníky. Budete potřebovat pouze dobře nabitý notebook, stabilní připojení k internetu a dobrou náladu. ;) V závislosti na Vaší časové dostupnosti a našeho mentora může být simulace prováděna jak v rámci osobní schůzky tak online.

Přihlásit se

Pokud jsi připraven/a změnit svůj život a naučit se programovat, vyplň přihlášku! Zabere to jen pár kliknutí!

Dalším krokem výběrového procesu je kognitivní test. Budeš potřebovat dobré připojení k internetu, počítač a vhodné místo, kde budeš mít klid. Neboj, IT znalosti se netestují. Všechny pokyny obdržíš emailem. Samotný test trvá maximálně 20 minut.

Během pár dní obdržíš pozvánku k videopohovoru, který nezabere ani 30 minut.

Posledním krokem výběrového řízení je 1,5hodinová programovací simulace, které se zúčastníš spolu s dalšími zájemci o studium. Simulace je určena pro naprosté začátečníky a testuje jen digitální gramotnost, nikoliv znalosti programovaní. Budeš potřebovat pouze plně nabitý notebook, stabilní připojení k internetu a dobrou náladu.

O výsledku tvého výběrového řízení ti dáme co nejdříve vědět! Pokud budeš přijat/a, zašleme ti obratem veškeré podklady.

Hodně štěstí!

Přihlásit se

Školení, koučinkové sezení

Stát se programátorem je bez měkkých dovedností pouze poloviční úspěch. 

V průběhu kurzu se naučíš nejen programovat, ale můžeš zapracovat i na svých měkkých dovednostech, včetně těch komunikačních a prezentačních. Naučíš se zvládat stres, spolupracovat a pronikneš do efektivní týmové práce.

Je pro nás důležité, aby se naši studenti cítili sebevědomě na svých budoucích pracovištích. Z toho důvodu má každá třída v Green Fox Academy přiděleného organizačního psychologa. Studenti se podle potřeby účastní školení a koučování a následně prezentují své znalosti našim mentorům a / nebo našim firemním partnerům při individuálních či skupinových prezentacích.

Organizační psycholožka

Katarina Grujičić

Jaké vlastnosti potřebuješ, abys dokázal/a změnit kariéru? Měl/a bys na to, zvládnout čtyřměsíční intenzivní kurz? Seděla by ti kariéra v IT oboru? A jak probíhá výběrové řízení? Na tyto otázky ti odpoví naše psycholožka Katarina.

Změna kariéry se zárukou uplatnění v oboru

V rámci úzké spolupráce s našimi firemními partnery uzpůsobujeme obsah kurzu jejich požadavkům. Proto si jsme jistí, že znalosti, které u nás získáš, tě dostatečně připraví na tvou první pozici junior programátora.

A za to ti ručíme! Poskytneme ti garanci nalezení pracovního umístění v IT oboru do 6 měsíců po úspěšném absolvování kurzu s minimálním měsíčním platem 35 000 Kč hrubého. Pokud se tak nestane, vrátíme ti 100 % školného.

Aby vše klaplo, potřebujeme ale také tvou pomoc. To znamená, že očekáváme, že se zúčastníš všech námi organizovaných pohovorů.

Kariéra

8 překvapujících skutečností o profesi developera

1.

Ma Magyarországon több mint 10 ezer nyitott szoftverfejlesztői pozíció van.

 • Aktuálně chybí v České republice přes 30 000 IT specialistů.

 • Průměrná měsíční mzda v programátorské profesi činí 56 800 Kč.

 • Vývojář se 4 až 5letou praxí vydělává v průměru 95 000 Kč.

 • Na rozdíl od obecně vžité představy je vývoj softwaru tvůrčím procesem.

 • Dokonce i na juniorských pozicích se developeři těší velké nezávislosti a mají dostatek prostoru pro uplatnění své kreativity.

 • Práce vývojáře není osamělým bojem, ale jde především o týmovou prací.

 • Úspěchy českých softwarových developerů jsou známy po celém světě.

 • Každý desátý vývojář je žena. Pomozte nám to změnit. :-)

Časté dotazy

Pokud tě zajímá něco konkrétního, pak nás neváhej kontaktovat. Zde pak najdeš nejčastější otázky s odpověďmi.

Co znamená "Platba zpětně z podílu na příjmu"?

Studenti, kteří si vyberou tento balíček, budou muset před začátkem kurzu složit zálohu 10 000 Kč + DPH. Zbývající část školného zaplatí v pravidelných měsíčních splátkách ve výši 20 % z čisté mzdy, jakmile absolvují kurz a nastoupí do zaměstnání na pozici junior programátora.

Kolik času kurz zabere?

Intenzivní kurz na plný úvazek probíhá každý pracovní den od 9 do 18 hodin, ale k tomu je ještě potřeba přičíst čas na individuální přípravu a případné domácí úkoly. Počítej s přibližně 50-60 hodinami týdně. Kurz na částečný úvazek zabere 20 hodin týdně (2x 3 hodiny večer během všedních dnů a jeden celý víkendový den) doplněných o individuální přípravu a procvičování.

Jak moc musím umět anglicky?

Není nutné, abys ji uměl/a jako rodilý mluvčí. Je ale potřeba mít na paměti, že kurz probíhá v angličtině. Pokud si nejsi jist/á jak na tom jsi, zjistíš to v průběhu přijímacího řízení. Abys měl/a z kurzu maximum, je dobré mít ji alespoň na středně pokročilé úrovni.

Co když si zvolím platbu předem, ale najdu si místo sám?

Pokud si najdeš zaměstnavatele sám/sama, je zde možnost "vykoupení se" ze smlouvy. Jediná podmínka je, že tento zaměstnavatel nesmí být naším partnerem. V tomto případě je třeba zaplatit navíc 40 000 Kč + DPH.

Přihláška do online kurzu

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR